Борис Джонсон закликав ЄС і НАТО об’єднатися проти російської агресії

19 Березня 2018, 19:59

Європейський союз і НАТО мають об’єднати зусилля для протидії російській агресії. Таку заяву зробив після консультацій з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом британський міністр закордонних справ Борис Джонсон.

 

«Є речі, які ми можемо і мусимо робити разом. Це протидія дезінформації, що надходить із Росії, спільна протидія кібернетичним атакам, обміни розвідувальними даними щодо дій росіян в кібернетичній агресії, яка б’є по багатьох державах ЄС і НАТО. Нарешті, ми повинні виявляти російські гроші, які були отримані незаконним чи корупційним шляхом. Усе це найважливіші шляхи, якими ми тепер повинні йти», – заявив Борис Джонсон.

 

Міністр закордонних справ Британії також зазначив, що країна має установи які працюють над цим, але ефективно ця робота може здійснюватися лише із залученням партнерів з різних кінців світу.

 

Борис Джонсон звернув увагу на контраст, що є між нинішнім рівнем солідарності та підтримки Британії та набагато «приглушенішою» реакцією, яка була 12 років тому після вбивства Олександра Литвиненка.

 

Джонсон переконаний у тому, що причина цього це те, що зараз  є чимало країн, які прямо чи опосередковано відчувають нині підривну чи злочинну поведінку Росії.

 

«Тому ми й працюємо нині з нашими партнерами над різними видами кроків у кібербезпеці, протидії гібридній загрозі, обміні розвідданими, а також із кампанією дезінформації, яка надходить з Росії», – пояснив міністр.

 

Нагадаємо, 16 березня міністр закордонних справ Великої справ Британії Борис Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.

 

 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.