Боррель заявив, що відносини ЄС із Мінськом потребують перегляду

21 Жовтня 2020, 11:26

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що ситуація в Білорусі не поліпшується, тривають безпрецедентні репресії проти громадян, журналістів та членів Координаційної ради, і Євросоюз готує нові санкції проти офіційних осіб.  Про це він сказав звертаючись у вівторок до євродепутатів на пленарній сесії Європейського парламенту в Брюсселі, як передає Інтерфакс-Україна.

 

"Ви добре знаєте, що Європейський Союз відкинув фальсифіковані результати президентських виборів. Ми ясно заявили, що (Олександр) Лукашенко не має жодної демократичної легітимності… Ми не визнаємо його як законного президента Білорусі", – сказав Боррель.

 

Він зазначив, що з цим режимом більше не можна вести "бізнес, як зазвичай". Він нагадав, що ЄС ухвалив додаткові санкції проти 40 білоруських офіційних осіб за фальсифікацію виборів і застосування насильства щодо громадян. Але відтоді, зазначив Боррель, ситуація в Мінську не переставала погіршуватися, і, схоже, не спостерігається жодних перспектив діалогу.

 

Нагадаємо, що 12 жовтня Міністерство закордонних справ Європейського Союзу прийняло рішення про запровадження санкцій проти Аляксандра Лукашенки.