Боротьба з корупцією. США допомогли Україні виявити понад $3 млрд викрадених коштів

6 Грудня 2017, 17:24

Допомога, яку США надають Україні у боротьбі з корупцією, сприяла виявленню понад $3,24 млрд викрадених коштів. Про це йдеться у заяві на сайті Державного департаменту США з нагоди проведення у Вашингтоні Глобального форуму з повернення активів.

Зокрема, зазначається, що, починаючи з 2013 фіскального року, уряд США посилив антикорупційні зусилля України шляхом зміцнення української правової системи, правоохоронних органів в контексті проведення розслідувань, громадянського суспільства та митного контролю.

"Закордонна допомога США посприяла, щоб Україна стягнула близько $1,3 млрд готівкою та виявила понад $3,24 млрд викрадених державних коштів", – наголошується у заяві.

Читайте також: Посол США розповіла, як зробити ефективною боротьбу з корупцією в Україні

Також сказано, що американські працівники правоохоронних органів залучені до роботи Національного антикорупційного бюро України з метою надання допомоги у розбудові потенціалу щодо боротьби з корупцією та спроможностей повертати активи, а також для посилення антикорупційних зусиль України у цілому.

Як зазначається, підтримка США сприяла проведенню розслідування 333 кримінальних справ, розробленню 207 повідомлень про підозру та остаточному опрацюванню 108 звинувачень у справах, які пов'язані з корупцією. З цього приводу сказано, що поточні програми підтримки будуть засновуватися на цих досягненнях.

Як повідомлялося, у США виділили 115 мільйонів доларів допомоги Україні для збільшення її здатності захищати свою територіальну цілісність.

Нагадаємо,16 листопада Сенат США схвалив оборонний бюджет на 2018 рік, який з-поміж іншого передбачає виділення $350 млн на оборонні потреби України.