Болгарія закликала Росію не називати боротьбу СРСР з нацизмом “визволенням” Європи

4 Вересня 2019, 13:09

Міністерство закордонних справ Болгарії відреагувало на російську виставку "75 років звільнення Східної Європи від нацизму", заявивши, що прихід радянських військ 1944 року приніс їхньому народу окупацію. Про це у вівторок, 3 вересня, повідомила прес-служба МЗС Болгарії.

 

Так, у Болгарії порадили Росії не використовувати тезу про "звільнення" країни від німецької окупації.

 

"Не заперечуючи внеску СРСР у розгром нацизму в Європі, ми не повинні закривати очі на той факт, що разом з Радянською Армією до народів Центральної та Східної Європи прийшли півстолітні репресії, придушення громадянської самосвідомості, деформований економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів в розвинених європейських країнах", – йдеться у заяві.

 

У міністерстві заявили, що не мають ніякого відношення до виставки, і порадили російському посольству "не займати позицію в підтримку сумнівної історичної тези ("звільнення"), яка ставить у привілейовану позицію певні кола в країні і є втручанням у внутрішню політику".

 

"СРСР оголосив війну Болгарії, коли до влади тільки-тільки прийшов новий демократичний уряд, що оголосив про припинення зв'язків з нацистською Німеччиною. За цим послідувала тимчасова окупація Болгарії СРСР і союзниками, формально керована представниками коаліції, але де-факто здійснювалася виключно за допомогою радянської військової присутності", – йдеться у заяві.

 

Своєю чергою, в РФ заявили що "збентежені" заявою болгарської влади.

 

"Ця виставка не має нічого спільного з сьогоднішнім болгарським політичним дискурсом або окремими політичними силами, тому ми трохи збентежені тим, що можна робити будь-які офіційні заяви до ознайомлення з самою експозицією", – йдеться в заяві росіян.

 

Як повідомлялося, Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що розпад СРСР був позитивною подією для Грузії, Польщі та Центральної та Східної Європи.