Болгарія вирішила бойкотувати Всеправославний Собор, який готувала РФ

6 Червня 2016, 20:32

Болгарська православна церква заявила про відмову від участі у Всеправославному Соборі, який пройде на острові Крит 16-26 червня. Про це повідомили в прес-службі церкви.

У заяві синоду Болгарської церкви наголошується, що таке рішення прийнято з огляду на "серйозні причини". Також відмінено рейс урядового літака, який повинен був доставити на Крит болгарську делегацію.

Раніше Болгарська церква закликала відкласти проведення Собору. Представники церкви вказали на відсутність в його порядку денному "особливо важливих для святого православ'я тем, які мають актуальне значення і вимагають своєчасного всеправославного соборного рішення", а також на незгоду з деякими вже схваленими проектами документів Собору, що виникла в середовищі православних церков, та на неможливість редагувати тексти, згідно з ухваленим регламентом.

У зв'язку з рішенням Болгарської православної церкви бойкотувати Всеправославний Собор Священний Синод Московського патріархату запропонував провести термінову Всеправославну передсоборну нараду.

Зазначається, що Всеправославний Собор не скликали понад тисячу років.