Болгарія відкликає з України військового аташе. За співпрацю з КДБ

3 Лютого 2011, 12:49

Про це повідомляє Болгарське національне радіо, передає інформаційне агенство Novinite.

Причиною для такого кроку стало те, що болгарська влада з’ясувала, що Цанков і Цвєтанов були агентами Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР.

26 січня болгарська архівна комісія опублікувала імена 149 чиновників високого рангу міністерства оборони країни, які співпрацювали з КДБ. За даними комісії, 40 з них все ще працюють у міністерстві, але за даними самого міністерства, їх залишилося всього 12.

Протягом місяця Цвєтанов і Цанков будуть відкликані з України і США. Як повідомляє Міноборони Болгарії, на їхні місця вже підшукують заміну.

Нагадаємо, в грудні 2010 року міністр закордонних справ Болгарії Микола Младенов заявив, що уряд домагатиметься відсторонення від роботи своїх послів, які раніше були співробітниками місцевого КДБ. Младенов назвав абсолютно неприйнятним той факт, що майже половина зі 114 болгарських зарубіжних представництв досі очолюють колишні радянські розвідники.

Після того, як Організація варшавського договору припинила своє існування в 1991 році, багато колишніх країни-учасниць провели люстрацію серед своїх чиновників на предмет співпраці з органами держбезпеки і заборонили їм працювати на спецслужбі. Однак у Болгарії подібні дії до недавнього часу не проводилися.