Бойовики зривають відкриття пункту пропуску “Золоте” на Луганщині — СЦКК

28 Вересня 2017, 23:59

Українська сторона СЦКК констатує, що бойовики саботують відкриття в Луганській області пункту пропуску "Золоте". Про це йдеться у повідомленні спостерігачів, яке розмістив прес-центр штабу АТО.

Наголошується, що сьогодні у Луганській області повноцінно діє лише пішохідний перехід КПВВ «Станиця Луганська», тому «Золоте» має стати другим пунктом пропуску з передбаченим автомобільним рухом.

«Для забезпечення безпеки жителів регіону при пішому проходженні або проїзді автотранспортом, створено умови для перетину лінії розмежування по дорожньому коридору «Стаханов – Золоте – Гірське – Лисичанськ». Для безперебійної роботи пропускної системи з боку території підконтрольній уряду України створені та готові до використання 12 смуг для руху (6 на в’їзд та 6 на виїзд), 8 пішохідних коридори (4 на вхід та 4 на вихід) та одна окрема смуга для вантажівок міжнародних гуманітарних місій. Територію КПВВ «Золоте» та прилеглі ділянки розчищено від рослинності, а також проведені всі заходи по розмінуванню», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Окупанти категорично відмовляються розблокувати роботу КПВВ "Золоте" – Слободян

«Однак, зі сторони на території ОРЛО зазначені заходи не виконуються, пункт пропуску до роботи не готується. Українська сторона СЦКК підкреслює, що зрив відкриття КПВВ «Золоте» керівництвом ОРЛО є прямим свідченням його безвідповідального ставлення до населення регіону, зневаги до переговорного процесу, небажання виконувати Мінські домовленості», – наголосили в СЦКК

«Усвідомлюючи важливість відкриття транспортного коридору в Луганській області, українська сторона СЦКК неодноразово зверталася до представників СММ ОБСЄ, російської сторони Спільного центру із проханням вплинути на ситуацію щодо вирішення керівництвом ОРЛО питання щонайшвидшого обладнання та відкриття із протилежної сторони КПВВ «Золоте» відповідного пункту пропуску в’їзду-виїзду», – підсумували спостерігачі.

Як відомо, українська сторона не одноразово заявляла про готовність відкрити КПВВ, востаннє почати пропускати громадян і автівки збиралися до 10 грудня 2016 року.

Також зазначимо, що спостерігачі місії ОБСЄ закликали відкрити повноцінний контрольний пункт в'їзду-виїзду для переміщення людей і автомобілів через лінію зіткнення на Луганському напрямку.