Бойовики знову не пустили експертів ОБСЄ на місце падіння Боїнга, бо “існує небезпека”

31 Липня 2014, 12:47

"У четвер зранку група міжнародних експертів ОБСЄ знову не змогла потрапити на місце падіння літака Boeing 777. Групу була зупинена терористами, які, посилаючись на те, що в районі місцезнаходження уламків "існує небезпека", перекрили шлях та заборонили подальший рух", – розповів Гройсман.

За його словами, наразі експерти перебувають у Дебальцевому.

Начальника штабу АТО в Дніпропетровській та Луганській областях генерал-майор Віктор Назаров запевнив, що сили АТО "не ведуть жодних бойових дій у двадцятикілометровій зоні навколо місця падіння літака".

"Так само ми зупинили будь-які дії у десятикілометровій зоні навколо маршруту, яким рухаються експерти ОБСЄ", – заявив він.

Як відомо, у четвер у Мінську відбудеться засідання тристоронньої контактної групи, на якій Україна та ОБСЄ домагатимуться допуску експертів до місця катастрофи.

Нагадаємо, раніше глава МЗС РФ Сєргєй Лавров на зустрічі з таджицькими дипломатами в Душанбе заявив, що за умов закликів до Росії "забезпечити доступ міжнародних експертів до місця катастрофи, у мене просто не залишається жодної іншої реакції, як запропонувати, щоб Рада безпеки прийняла резолюцію.., що запрошує Росіюрозгорнути свої миротворчі сили і забезпечити периметр безпеки навколо місця катастрофи".

Як відомо, 17 липня літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що летів рейсом MH17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав на сході України. Загинули 298 осіб, з них 193 – громадяни Нідерландів.

В СБУ заявили, що мають докази того, що авіалайнер збили терористи з установки "Бук", яку могли отримати з Росії.

Роботі рятувальників, які працювали на місці катастрофи, перешкоджали озброєні терористи.