Бойовики застосували на Донбасі установку “Змій Горинич” – InformNapalm

9 Липня 2019, 16:47

Бойовики гібридної армії РФ на Донбасі виклали в мережу відео, як вони, нехтуючи життями мирних мешканців, застосували проти українських захисників установку розмінування УР-83П, так званий “Змій Горинич”.

 

Про це повідомляє спільнота InformNapalm, розслідувачі якої неодноразово висвітлювали факти з місцями розміщення подібних систем розмінування, які також застосовувались російськими військами і в бойових умовах як в Чечні, так і при штурмі Донецького аеропорту на Донбасі.

 

Відео нещодавнього використання УР-83П виклав в мережу один з окупантів, який знімав постріл на мобільний телефон, про це повідомили у прес-службі 24-ї бригади ЗСУ.

 

 

На кадрах видно, як відбувається постріл з боку бойовиків, а після падіння заряду посеред забудови слідує сильний вибух, помітно ударну хвилю. Фактично, ефект від підриву заряду УР-83П аналогічний застосуванню авіабомби потужністю близько 1 тонни.

 

“Відео підтверджує, що гібридні російсько-терористичні війська б’ють прямо з житлових вулиць населеного пункту Олександрівка, сподіваючись, що ЗСУ, піддавшись на провокацію, відкриють вогонь, що дасть їм можливість далі поширювати фейки. Ми фіксуємо факти спеціального підриву бойовиками будівель цивільного населення тимчасово окупованих територій. Відео та інші матеріали щодо цього інциденту надані в СЦКК” , – пояснили в 24 бригаді ЗСУ.

 

Ймовірно, це відео було знято раніше в червні. 29 червня 2019 на сторінці 24 ОМБр ЗСУ також повідомляли про знайдені частини двигуна від цієї установки.

 

 

«Для того щоб заряд пролетів якнайдалі, терористи не під`єднали гальмівні канати, які йдуть в комплекті і дозволяють локалізувати зону вибуху, повністю ігноруючи присутність місцевого населення, яке знаходиться позаду позицій військових», – зазначалося на сторінці бригади.

 

Приблизні координати події вказав користувач Necro Mancer у своєму твіттері. 47°55’44.0″N 37°33’02.0″E.

 

 

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm неодноразово фіксували іншу модифікацію цієї установки, а саме УР-77 та виявляли місце її базування за адресою м.Донецьк, вул. Баумана 11.

 

 

Крім свого основного призначення – розмінування об’єктів, – УР-77 використовують і для знищення живої сили в укріплених руїнах будівель. Задокументовано використання установок цього типу за непрямим призначенням у Другій Чеченській кампанії, а також під час штурму Донецького аеропорту на Донбасі. Також помічено застосування УР-77 у Сирії для атак на укріплення в районі Джобар. Цікаво, що використання УР-77 в Другій Чеченській війни має факти і великих втрат з боку армії РФ. Так 25 лютого 1995 року росіяни помилково вдарили зарядом з УР-77 по своїм силам і знищили 28 військових ЗС РФ.

 

Нагадаємо, 3 липня стало відомо, що жителі тимчасово окупованої Макіївки надали важливі фото-докази російської військової агресії проти України, зокрема фото колони російського радіолокаційного комплексу артилерійської розвідки та цілевказання 1Л259 "Зоопарк-1".