Бойовики з “ЛНР” не дають вивезти із зони АТО дітей-інвалідів – Мінсоцполітики

24 Листопада 2014, 17:04

Бойовики «ЛНР» не дають вивезти дітей-інвалідів з будинків-інтернатів у Ровеньках і Краснодоні в зоні АТО та використовують їх як «живий щит». Про це на прес-конференції заявив директор департаменту прав дітей і усиновлення Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса.

«На сьогодні залишаються в інтернатних закладах дітки-інваліди – у Ровеньках та Краснодоні, яких, на жаль, не змогли вивезти своєчасно, оскільки була чітка позиція так званих представників «ЛНР» в тому, щоб за жодних умов ці діти не будуть вивезені», – сказав він.

Представник Мінсоцполітики зауважив, що «був підготовлений маршрут, були підготовлені спеціальні заклади для дітей з великими вадами, які просто так з вихователями не могли виїхати, був прописаний маршрут забезпечення медичними заходами швидкої допомоги… Але їм не дали виїхати».

«До сьогоднішнього часу діти є живим щитом для людей, які не розуміють, що є загроза безпосередньо дитинству», – наголосив він.

Як повідомлялося раніше, за даними ЮНІСЕФ, війна на Донбасі позбавила рідного дому майже 130 тисяч дітей. 

Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, посилаючись на результати експрес-оцінки соціально-психологічного стану дітей, яку проводила організація, повідомила, що більше 60% дітей, які перебувають у зоні АТО, мають психологічну травму в результаті того, що стали свідками насильства і військових дій