Бойовики з арилерії калібру 152 мм обстріляли житлові квартали Золотого-4

1 Квітня 2019, 16:52

На Донбасі незаконні збройні формування Російської Федерації з артилерії калібру 152 мм обстріляли житлові квартали міста Золоте-4 Попаснянського району Луганської області, унаслідок чого один житловий будинок повністю зруйновано та ще один пошкоджено. Про це у понеділок, 1 квітня, повідомляє речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у Facebook.

 

"Генеральною прокуратурою України вчергове задокументовано факт грубого порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією законів та звичаїв війни під час обстрілу м. Золоте-4 на Луганщині. 30 березня 2019 року близько 18:00 год., а саме за день до проведення виборів Президента України, російсько-терористичні сили з метою залякування цивільного населення, формування у населення негативної думки щодо державної влади України, застосовуючи важку артилерію, усупереч міжнародному гуманітарному праву здійснили прицільний обстріл м. Золоте-4 Попаснянського району Луганської області", – йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що на місце події виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України.

 

"З повним додержанням вимог процесуального законодавства України прокурори задокументували факти порушення російсько-терористичними силами законів та звичаїв війни", – повідомив Лисенко.

 

Зокрема, у ході огляду місця події виявлено, що по вул. Перша Вільна м. Золоте-4 внаслідок артилерійського обстрілу повністю зруйновано житловий будинок та 1 будинок пошкоджено. Встановлено, що обстріл вівся снарядами калібру 152 мм із тимчасово окупованого Первомайська Луганської області

 

 

Наразі вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначеного злочину.

 

"Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду. Активна робота Генеральної прокуратури України на даному напрямі триває",  – додав речник Генпрокуратури.

 

Як повідомляли, на Донбасі від початку поточної доби, 1 квітня, незаконні збройні формування Російської Федерації обстріляли з гранатометів та стрілецької зброї позиції Об'єднаних сил поблизу Кримського, унаслідок чого один український  військовий отримав поранення. 

98