Бойовики використовують тактику випаленої землі, щоб витіснити ЗСУ із займаних позицій — СЦКК

18 Серпня 2017, 20:05

Терористи на Донбасі використовують тактику випаленої землі, щоб витіснити Збройні сили України з займаних позицій. Про це повідомляє українська сторона СЦКК.

«У ЗМІ ОРДО і ОРЛО почастішали випадки звинувачень ЗСУ у використанні ними запалювальних боєприпасів та використання так званої «тактики випаленої війни». Стан справ свідчить про протилежне, саме НЗФ ОРДО і ОРЛО, застосовуючи запалювальні боєприпаси, навмисно підпалюють поля та лісосмуги на лінії розмежування сторін з метою витиснення підрозділів ЗСУ з займаних ними позицій», – йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Бойовики активно вели обстріли на Донецькому напрямку – карта АТО

Згідно з даними СЦКК, упродовж останніх декількох днів було відмічене застосування такої тактики дій в районах населених пунктів Зайцеве, Катеринівка, Мар’їнка, Новотошківське та Верхньоторецьке.

«Свідоме ігнорування бойовиками негативних наслідків спустошення землі, свідчить про відсутність зацікавленості у розв’язанні конфлікту мирним шляхом, намагання у будь-який спосіб просунутися вперед та оволодіти новими територіями. Українська сторона СЦКК засуджує такі дії НЗФ ОРДО і ОРЛО, що є прямим порушенням Мінських домовленостей. Вона закликає припинити застосування такої тактики під час врегулювання конфлікту», – наголосили спостерігачі.

Нагадаємо, минулої доби гібридні війська 27 разів відкривали вогонь по позиціях сил АТО, унаслідок яких двоє українських військових отримали поранення.