Бойовики штучно занижують кількість заручників на окупованих територіях – Геращенко

23 Березня 2016, 17:23

Терористи занижують кількість заручників, яких утримують на окупованому Донбасі. Про це в Facebook заявила представниця України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, депутатка Ірина Геращенко.

"Ключова тема гуманітарної підгрупи – звільнення заручників. На жаль, сьогодні абсолютно деструктивна дискусія з боку бойовиків. Знову штучно занижують кількість заручників на своїх територіях. Ми ж по крихтах збираємо інформацію про місцеутримування бранців, до яких не допускають ані місію Червоного Хреста, ані родичів, а на наші запити часто не дають відповіді. Сьогодні дійшли до відвертої маячні – вже заперечують факти про утримання кількох бранців, хоч ще вчора кричали про "кримінальні справи" проти них по своїм "лднрівських кодексах", – розповіла Геращенко.

Вона зазначила, що терористи "загубили" у списках важкохворого заручника та інших бранців, не підтверджують їхнє місцеперебування.

Така ж ситуація по ще кількох заручниках, за яких ми боремося. Ми вимагаємо надати повні списки людей, що їх утримують бойовики. Також передала вимогу від українських освітян і науковців звільнити відомого релігієзнавця Ігоря Козловського, якого бойовики затримали ще у січні і безпідставно заарештували. На жаль, сьогодні немає конкретних новин для родин заручників, але ми наполягаємо на першочерговому звільненні хворих, тих, кого давно утримують і стоїмо на цій позиції. Наполягаємо, що процес звільнення має тривати, не блокуватися», – наголосила Геращенко.

Ключова тема гуманітарноі підгрупи, де я працюю з В. Медведчуком , як завжди, – звільнення заручників . На жаль, сьогодн…

Опубліковано Iryna Gerashchenko 23 березень 2016 р.

Як повідомлялося, 23 березня у Мінську відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи, під час якої з-поміж іншого обговорювалося також і питання звільнення заручників.