Бойовики посилили підготовку до дій із застосуванням хімзброї – розвідка

6 Вересня 2018, 13:50

На Донбасі командування російсько-окупаційних військ в екстреному порядку посилює підготовку бойовиків до дій із застосуванням хімічної зброї та в умовах погіршення екологічної обстановки. Про це в четвер, 6 вересня, Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

 

"5 вересня ц.р. до з’єднань і частин окупаційних військ було доведено сигнал "хімічна тривога". У підрозділах противника проводились заняття з виконання особовим складом заходів по тривозі у засобах хімічного захисту, відпрацьовувались дії в умовах радіаційного та хімічного забруднення навколишнього середовища", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, за даними розвідки, до окупованих районів України прибули знімальні групи російських пропагандистів для підготовки відеоматеріалів щодо дій особового складу в умовах екологічної кризи.

 

"Завчасно відзняті у ході навчальних занять і змонтовані матеріали, у разі виникнення з вини окупантів екологічної кризи у регіоні, можуть бути використані російськими ЗМІ для дезінформації суспільства та дискредитації дій Об’єднаних сил", – заявили в МОУ.

 

Читайте також: Екологічна катастрофа. Що відомо про ситуацію з хімічними викидами у Криму

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своє чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську.