Бойовики поширили епічний фейк про агітаційні обстріли з боку ЗСУ

4 Грудня 2017, 10:45

Міжнародне розвідувальне спільнота InformNapalm повідомило, що Росія поширює фейк щодо українських військових, які нібито обстрілюють мирних мешканців агітаційними снарядами із листівками. Про це повідомляється на сайті організації.

За інформацією, з 1 грудня в російських соціальних мережах, блогах та ЗМІ розпочалася операція з залякування місцевого населення окупованих районів Донецької та Луганської областей і дискредитації Збройних сил України. Зазначається, що до неї вже долучилися всі основні сайти та інформаційні ресурси проросійських бойовиків.

"Фронтменом розповсюдження фейку є особисто так званий "керівник відділу міжнародної інформаційної служби політвідділу міністерства оборони ДНР, заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики і міжнародних зв’язків" Владислав Бердічевський", – повідомляє InformNapalm.

Згідно з фейковим повідомленням, українські військові нібито обстрілюють мирних мешканців снарядами всередині яких листівки із зображенням стилізованого солдата Верхмахту із елементами української символіки на тлі якого – текст російською мовою із погрозами вбивати жінок та дітей.

Так, волонтери InformNapalm провели аналіз повідомлень, зокрема постановочних фото агітаційного снаряду А1ЖД для 122 мм гармат Д-30 та САУ "Гвоздика".

"Необхідно звернути увагу на такі деталі: відсутність донної заглушки, глибина розриття землі, неправильний характер згортання листівок в рулон. Це вказує, що снаряд А1ЖД не міг прилетіти в такому вигляді, а його спакували спеціально для постановочних фото", – йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що снаряд лежить в невеликій вибоїні, хоча його потужності при вазі 20 кг достатньо, щоб заритися у землю на 1,5 метрів.

"Фотофіксація снаряду з листівками на землі, ще до того як його взяв в руки чоловік у російському камуфляжі, теж виглядає не правдоподібно. Бо у неспрацьованого снаряду відсутня заглушка, яка вкручується в нього на етапі підготовки. Якщо зарядити снаряд без цієї заглушки – тоді листівки одразу вигорять від горіння пороху заряду в стволі гармати", – наголосили в міжнародному розвідувальному співтоваристві.

Нагадаємо, російсько-окупаційні війська створили фейкову особисту сторінку речника штабу АТО Василя Лабая в соціальній мережі Facebook і поширюють на ній неправдиву інформацію щодо проведення антитерористичної операції на Донбасі.