Бойовики не виконують у повній мірі рамкову угоду про розведення сторін на Донбасі – Оліфер

18 Жовтня 2016, 16:58

Представники ОРДЛО не виконують в повній мірі рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів, зі свого боку Україна послідовно виконує взяті на себе зобов'язання і сподівається на дотримання взятих на себе зобов'язань з боку Російської Федерації та ОРДЛО. Про це за підсумками відеоконференції написала у Facebook прес-секретар представника України в ТКГ, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Також вона зазначила, що Україна наполягає на постійному моніторингу СММ ОБСЄ в місцях розведення сил і засобів.

"Блок питань з безпеки є ключем до імплементації всього комплексу Мінських угод. Йдеться про повне припинення вогню, закриття кордону, виведення іноземних військових підрозділів і озброєнь, вихід СММ ОБСЄ на непідконтрольну Україні частина українсько-російського кордону. Ми підкреслюємо: це вкрай важливо напередодні завтрашньої зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки в Берліні", – ідеться в повідомленні.

Наголошується, що особливо українська сторона звернула увагу на положення Меморандуму від 19 вересня 2014 року, який, серед іншого, передбачає контроль України над Дебальцевим.

"В тому числі, цим документом передбачено зупинку підрозділів сторін на лінії зіткнення, яка склалася станом на 19 вересня 2014 року, що був порушений з боку ОРДЛО. Також представниками окремих районів Донецької та Луганської областей не виконаний пункт, де чітко вказано заборону на розміщення важких озброєнь і військової техніки в районі населених пунктів Комсомольське, Кумачове, Новоазовськ, Саханка", – написала Оліфер.

Нагадаємо, 11 жовтня відбулася відеоконференція Тристоронньої контактної групи за участю представників ОРДЛО, де українська сторона жорстко поставила питання про зрив Рамкового рішення про розведення сил і засобів з боку бойовиків, зокрема, в районі Станиці Луганській. 

Тристороння контактна група зустрінеться черговий раз у Мінську 26 жовтня.