Бойовики намагалися закріпитися у буферній зоні поблизу Станиці Луганської

16 Грудня 2014, 08:39

У районі Станиці Луганської після попереднього обстрілу бойовики спробували вийти на ряд позицій в "буферній зоні". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

Втім, за даними Тимчука, бойовиків зустріли щільним вогнем зі стрілецької зброї. Терористи відійшли на попередні позиції.

"Поблизу Тельманового діюча в цьому районі зведена ротно тактична група російських військ, посилена артдивізіоном, знову висунулася в першу лінію в районі Гранітного. Раніше дана РТГ, як повідомляла група Інформаційний опір, зазнала втрат від ударів української артилерії і відійшла вглиб своїх позицій", – додав він.

Крім того, за його інформацією, північніше Новоазовська відбулося зіткнення – проукраїнські партизани атакували вузол зв'язку російських військ.

"Противник зазнав втрат. Даний напад викликав серйозний ажіотаж в рядах російсько-терористичних військ, що не чекали партизанських акцій у цьому районі. 

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Пізніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Згодом бойовики заявили, що "не встигають" до 9 грудня. Зустріч перенесли на невизначений термін.

Водночас, з 9 грудня в зоні бойових дій було оголошене чергове перемир'я.