Бойовики намагалися відкинути сили АТО від Мар’їнки, на кордоні з РФ розвантажують техніку

7 Листопада 2014, 09:13

Бойовики намагалися відкинути підрозділи сил АТО від Корасногоровкі і Мар'їнки. Спроба не увінчалася успіхом, повідомляє керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

Він також додає, що минулої доби зафіксовані інтенсивні обстріли позицій українських військ в районі н.п. Авдіївка та Піски.

В районі Нікішине-Чорнухине тривають обстріли з боку терористів і бойові зіткнення з силами АТО. Терористи прагнуть звузити Дебальцевський плацдарм і підійти впритул до н.п.Дебальцево.

"Керівництво бандформування «механізована бригада «Привид» оголосило про підготовку до «оточення Дебальцевого» (можливе цілеспрямоване поширення дезінформації)", – констатує Тимчук.

У той же час, за його даними, відзначається перекидання бойовиками бронетехніки до рубежу в районі н.п.Первомайск і концентрація озброєнь у напрямку н.п. Весела Гора і Трьохізбенка, а також неподалік н.п. Попасна і Гірське.

"В район н.п. Станиця Луганська підтягнута «зведена артилерійська група» (до змішаного дивізіону). В н.п. Горлівка завершені заходи російських військ з нейтралізації колишнього бандформування Безлера («Бєса»). Частина бойовиків перейшли під єдине командування «ДНР», частина зникли". – повідомляє він.

Також, за інформацією керівника Центру військово-політичних досліджень, в південних районах «ЛНР» триває насильницька «мобілізація». У зв'язку з цим відзначається активний масовий виїзд чоловіків, які прагнуть уникнути «мобілізації» на підконтрольні Україні території.

"Одночасно ЗС РФ продовжують концентрацію в прикордонних з Україною районах. Зафіксовано прибуття і розвантаження на залізничній станції Каменськ-Шахтинський (Ростовська область, РФ) 2-х ешелонів з військовою технікою та особовим складом (до 500 осіб), – повідомляє Тимчук.

"У н.п. Донецьк, Сніжне і Макіївка серед бойовиків посилено поширюються чутки про швидке наступ російсько-терористичних військ. У Петровському районі Донецька бойовики підтягують на передній край важке озброєння. Для перевезення живої сили і боєприпасів використовується, в тому числі, цивільний автотранспорт, відібраний у населення та місцевих підприємств", – додає він.

Нагадаємо, раніше Тимчук повідомляв, що за останню добу бойовики обстріляли позиції українських військ майже 50 разів.

Як відомо, 4 листопада відбулося засідання РНБО, під час якого ухвалили низку рішень, зокрема про скасування закону про особливий статус окремих районів Донбасу.

Водночас, за словами РНБО, режим припинення вогню на Донбасі досі в силі.