Бойовики надали полковнику Без’язикову два службові кабінети і десятьох підлеглих — прокурор

1 Вересня 2017, 18:16

Полковник Збройних сил України Іван Без'язиков з 25 травня 2014 року по 27 серпня 2015 року обіймав посаду "заступника начальника розвідувального управління ДНР". Про це йдеться в обвинувальному акті, який під час підготовчого засідання у Шевченківському райсуді столиці зачитав прокурор.

"Полковник ЗСУ Іван Без'язиков прийняв пропозицію начальника угруповання терористичної організації "ДНР" генерал-майора ГРУ РФ щодо вступу в "розвідувальне управління ДНР", яке функціонує у складі терористичної організації", – йдеться в обвинувальному акті.

Прокурор зазначив, що на посаді "заступника начальника розвідуправління ДНР" полковник Без'язиков з 25 серпня 2014 року по 27 травня 2015 року перебував у Донецьку і виконував обов'язки зі збору розвідувальної інформації стосовно пересування сил та засобів українських військових підрозділів, а також брав участь у підготовці та проведенні інформаційних операцій з метою дискредитації ЗСУ та держави Україна.

Представник державного обвинувачення стверджує, що Без'язиков у цей період мав у Донецьку два службові кабінети – у будівлях по вулиці Щорса 48 та Байдукова 70-72, а також десятьох підлеглих і навіть особистого водія.

Крім того, в обвинувальному акті йдеться, що Без'язиков носив російську військову форму, зброю і мав позивні "дядя Ваня" і "Луїс".

Читайте також: СБУ опублікувала аудіозаписи телефонних розмов у справі полковника ЗСУ Без'язикова

Нагадаємо, 12 грудня 2016 року Без'язикова затримали за підозрою у співпраці з "ДНР". За даними СБУ, військовий розвідник, полковник ЗСУ, звільнений з полону бойовиків влітку 2016 року, мав посвідчення, підписане ватажком "ДНР" Олександром Захарченком.

14 грудня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід підозрюваному у зв'язках із бойовиками полковнику ЗСУ Без’язикову у вигляді утримання під вартою до 8 лютого. У лютому Печерський районний суд Києва продовжив термін утримання під вартою.

29 грудня йому оголосили про підозру у держзраді.