Бойовики ІДІЛу знищили майже 2000-річну Тріумфальну арку в Пальмірі

5 Жовтня 2015, 07:59

Бойовики угруповання «Ісламська держава» знищили майже 2000-річну Тріумфальну арку в стародавньому сирійському місті Пальміра. Про це заявляють сирійські активісти.

Це останнє історичне місце, знищене бойовиками на захоплених ними територіях в Іраку та Сирії.

Базована у Великій Британії організація «Сирійська обсерваторія з прав людини» заявляє, що бойовики знищили арку 4 жовтня через те, що на одному з її стовпів був орнамент, який бойовики вважали неісламським. Однак, експерти кажуть, що загалом уся композиція з колон залишена бойовиками на місці.

Тріумфальна арка була одним з найвідоміших місць в Пальмірі, яку екстремістське угруповання захопило ще в травні. Тріумфальна арка в Пальмірі (пам’ятці всесвітньої спадщини ЮНЕСКО) вважається символом епохи Римської імперії в Персії.

Нагадаємо, що 4 вересня бойовики ІД підірвали в Пальмірі три похоронні вежі в Пальмірі, які були зведені в період з 103 по 44 рік до нашої ери. 1 вересня ООН підтвердила інформацію про руйнування античного храму Бела, а тижнем раніше ЗМІ повідомили про вибух храму Баал-Шаміна. Також повідомлялося, що терористи ІДІЛу стратили відомого у Сирії археолога Халеда Асада – наглядача Пальміри. Крім того, бойовики зрівняли із землею монастир, збудований у V сторіччі.