Бойовики ІДІЛ застосували хімічну зброю проти курдів в Іраку – ЗМІ

18 Лютого 2016, 15:00

Бойовики Ісламської держави застосували хімічну зброю. Про це повідомили представник курдських збройних формувань та представник курдських медиків, пише ABC News.

Вони повідомили, що 12 лютого екстремісти ІД застосували проти курдських бойовиків в у місті Синджар, що на північному заході Іраку, мінометні снаряди, наповнені, як вважають, хлором. Поранення дістали 30 осіб.

Доктор Афрасиаба Мусса Йонес, очільник шпиталю Дохук, повідомив, що дев'ять курдських солдатів були госпіталізовані з симптомами, які включають нудоту, блювоту, задишку і свербіж. Йонс зазначив, що лікарі здійснюють подальший аналіз, проте симптоми свідчать, що ісламісти використовували хлор.

Полковник Лухман Куллі Ібрагім повідомив, що він втратив свідомість після потрапляння снаряду бойовиків ІД. Військовий додав, що тоді йому стало дуже складно дихати, що його очі і груди пекли.

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила, що проти курдських сил використовувався іприт в серпні минулого року.

Нагадаємо, у вересні 2015 року американська розвідка повідомила, що терористи Ісламської держави в Іраку та Сирії виготовляють та застосовують хімічну зброю. Також влітку 2015 року стало відомо, що, попри міжнародні домовленості, сирійський лідер Башар  Асад продовжує застосовувати хімічні атаки проти цивільного населення.