Бойовики Аль-Каїди захопили місто на півдні Ємену

1 Лютого 2016, 14:32

Бойовики Аль-Каїди захопили місто Аззана, що в провінції Шабва в Ємені у понеділок, 1 лютого.

Екстремісти використали відсутність урядових правоохоронних та силових підрозділів на півдні країни, де вирує громадянська війна.

Аззана є великим комерційним центром із населенням у близько 70 тис. осіб, що розташований в посушливому гірському районі. Місто вже перебувало під управлінням аль-Каїди майже протягом року, допоки терористів не витіснили в 2012 році союз племен та озброєних жителів, лояльних до поваленого центрального уряду Ємену.

«Десятки бойовиків Аль-Каїди прибули вранці, 1 лютого, та встановити контрольно-пропускні пункти на в'їздах у місто та на його вулицях. Терористи встановили свій чорний прапор на урядових будівлях», – повідомив телефоном місцевий житель на умовах анонімності.

«Терористи не зустріли ніякого опору», – наголосив сказав інформатор, додавши, що сили племінного ополчення покинути область напередодні.

Аль-Каїда на Аравійському півострові (АКАП) розширила свій вплв під час громадянської війни в Ємені, яка спричинила військову інтервенцію коаліції країн Перської затоки в березні 2015. Бойовики контролюють великий порт Мукалла, що на узбережжі Аденської затоки.

Мусульмани-суніти АКАП розглядаються західними аналітиками як найбільш небезпечний компонента глобальної терористичної організації. Вони взяли на себе відповідальність за напад на редакцію сатиричного французького журналу Charlie Hebdo в Парижі в січні 2015.

Нагадаємо, на початку квітня 2015 Саудівська Аравія стрімко втрутилася у конфлікт в Ємені з метою побороти антиурядові сили хуситів, які витіснили з країни діючого президента. Саудівській Аравії вдалося зібрати коаліцію з десяти сунітських держав, об’єднавши навіть давніх суперників в регіональній політиці – Катар та ОАЕ. Кампанія у Ємені свідчить про бажання сунітських держав протистояти наростаючому впливу Ірану – великої шиїтської держави – у Іраку, Сирії та Лівані. Саудівська Аравія, зважаючи на сусідство з Єменом, є дуже чутливою до ситуації в цій країні.

Уже в середині липня 2015 ООН оприлюднила кількість жертв конфлікту в Ємені.

І як повідомлялося, на початку грудня терористи «Аль-Каїди» захопили два міста на півдні Ємену.