Бойовиків доукомплектовують кримчанами та евакуйованими раніше до РФ жителями Донбасу – Тимчук

28 Березня 2015, 12:19

 Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.

Крім досить інтенсивних обстрілів на передньому краї, бойовики продовжують нарощувати боєздатність своїх формувань.

Зокрема, для доукомплектування бандформувань "Оплот", "Восток" та "Спарта" терористи перекинули в район Донецька (Петровський і Куйбишевський райони міста) маршеве поповнення – всього близько 400 осіб, перекинутих автотранспортом, зі зброєю (включаючи гранатомети, крупнокаліберні кулемети та ПТРК).

У складі даного поповнення помітна значна (близько 75%) кількість жителів Криму та раніше евакуйованих до РФ жителів Донбасу, які пройшли спецпідготовку в навчальних центрах у районі Ростова-на-Дону (РФ) та в Привальному в Криму.

Близько 25% кадрового складу даного формування – російські найманці. Перекидання поповнень здійснювалося таємно.

Друга батальйонно-тактична група бойовиків поблизу Докучаєвська отримала ще одну механізовану роту, 15 ББМ, 4 МТ-ЛБ, 4 танки на доповнення до тих, що надійшли раніше, а також міномети та автотранспорт.

На Приморському напрямку помітне перекидання з боку Безіменного невеликої бронегрупи (2 танки та 3 БТР-80) у напрямку до Широкиного. Раніше було зафіксоване перекидання через Новоазовськ в бік Маріуполя підсиленого мінометного взводу терористів.

На ділянці Щастя-Станиця Луганська противник під виглядом "відведення важкої зброї" інтенсивно проводить перегрупування своїх сил, також перекидає на цю ділянку нову зброю.

Продовжується перекидання через Красний Луч, а також через Іловайськ і Сніжне боєприпасів для зосередженої в районі траси Донецьк-Луганськ артилерії терористів.

При цьому раніше імітоване бойовиками "відведення" артилерії, по суті, зірване – розгорнуті від Єнакієвого, Макіївки і до Чорнухиного, Алчевська артилерійські засоби терористів продовжують в основному лишатися на своїх позиціях.

Упродовж доби зафіксовані 4 колони постачань з паливом, боєприпасами, запасними частинами, а також спецобладнанням.

Для перекидання терористи продовжують використовувати переважно "південний маршртут" (через Амвросіївку, Сніжне, Шахтарськ, Іловайськ).

Крім того, за даними Тимчука, зафіксовані:

– перекидання 6 танків через Макіївку в бік Єнакієвого, разом із ними 3 армійські вантажівки;

-перегрупування бронетехніки бойовиків на Приморському напрямку поблизу Широкиного (маневр 2 танків на північ, з одночасним підягуванням  3 БМП-2 и 1 БТР-80 безпосередньо до позицій у селищі);

– перекидання підсиленої роти до веселої Гори з боку Металіста (близько 90-100 осіб на 5-6 вантажівках).

Як повідомлялося, за ніч на 28 березня терористи вісім разів обстріляли сили АТОНовотошківське обстріляли з "Градів", Авдіївку – з мінометів, Ленінське – зі стрілецької зброї.