Бойко заявляє, що Україна готова відстоювати свої інтереси щодо газу в суді

17 Листопада 2012, 01:55

"У нас абсолютно чітка і зрозуміла позиція, що ми зараз робимо, ми знижуємо закупівлі за цим контрактом. Так у нас будуть суперечки, може навіть судові з нашими російськими колегами", – зазначив міністр.

"Ми абсолютно праві і ми будемо діяти так, що це відповідає нашим національним інтересам. Будемо це відстоювати в Стокгольмі, або в Лондоні, або в Парижі. У нас іншого виходу немає", – уточнив він.

Водночас, Бойко зауважив, що через три роки імпорт газу в Україну не перевищуватиме 7 млрд. кубометрів.

"Через три роки закупівля газу по кожному з контрактів, будь то німці, "Газпром" чи Катар, буде не більше 5-7 млрд. куб. м, а все решту будемо добувати у себе в країні", – сказав він.

Нагадаємо, заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, що Україна планує у 2013 році скоротити закупівлю газу у Російської Федерації до 20 млрд куб. м і імпортувати з Європи за реверсною схемою приблизно 5 млрд куб. м.

Водночас, за даними Державної служби статистики, видобуток природного газу в Україні у січні-жовтні 2012 року скоротився порівняно з аналогічним періодом 2011 року на 0,6% – до 15,9 млрд куб. м

Як відомо, "Газпром" погрожує Україні судом за скорочення обсягів закупівлі газу.

Позначки: