Бойко попередив Газпром, що Україна купуватиме лише “необхідний” газ

7 Листопада 2013, 12:35

"У жовтні для комунальної сфери ми фактично використовували обсяги, які є у наших сховищах, і ми не плануємо брати у Газпрому великих обсягів газу. Вони будуть не великі, на це нам грошей вистачить", – розповів Бойко.

Він додав, що надалі, якщо зберігатиметься "формальний підхід" з боку Газпрому, Україна підходитиме до питання лише з точки зору "забезпечення власної комунальної сфери".

"А забезпечення підтримки в пікові режими – транзиту з боку НАК для Газпрому – це вже буде завдання, яке ми будемо проводити факультативно", – сказав віце-прем'єр.

Він токож нагадав, що у зимовий період російський газ закачується в українські підземні сховища газу (ПСГ) для двох цілей: для створення необхідного запасу на будь-які непередбачувані ситуації, і для того, щоб у піковий період низьких температур використовувати запаси ПСГ для страховки транзиту газу до Європи.

Бойко також заявив, що Нафтогаз України за час дії контракту, підписаного екс-прем'єром Юлією Тимошенко, скоротив обсяги закупівлі газу у російського АТ "Газпром" в чотири рази.

"Ми відкрили ринки для приватних компаній – як західних, так і східних, – і за рахунок цього як держава в особі НАК "Нафтогаз України" скоротили закупівлю газу у російського "Газпрому" за контрактом, який підписав попередній уряд на чолі з Юлією Тимошенко. Ми досить скоротили закупівлю газу за цим контрактом… Приблизно в чотири рази", – сказав він.

За словами Бойка, для України вкрай важливо таке скорочення: "Чим більше ми будемо закуповувати газу за цим контрактом, тим більше втрат буде нести наша економіка".

"У нас є контракт з транзиту російського газу і ми його виконуємо в повному обсязі. Більше того, ми в цій частині не задоволені, так як обсяги транзиту через нашу країну падають і це є предметом для додаткових переговорів з нашими російськими колегами", – сказав він.

За словами Бойка, заходи, які вживає РФ "в обхід нашої країни, ми розцінюємо як ущемлення наших національних інтересів і виступаємо проти цього".

Нагадаємо, 29 жовтня Газпром заявив, що Україна не заплатила $ 882 млн за серпневий газ, незважаючи на перенесення терміну виплат на 1 жовтня.

1 листопада Газпром заявив, що борг України за поставлений у серпні російський газ збільшився на $7,7 млн за рахунок відсотків – до $890 млн.

5 листопада міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив, що НАК "Нафтогаз України" почала перераховувати кошти в рахунок погашення боргу за поставлений газ.

Він допускав, що одним із джерел погашення боргу Нафтогазу перед Газпромом стане стягнення заборгованості з підприємств комунальної теплоенергетики за поставлений природний газ.