Богомолець: На сьогодні встановлено 122 збіги ДНК-аналізу загиблих і їх родичів

11 Грудня 2014, 14:02

ДНК-аналізи родичів зниклих безвісти і загиблих у зоні АТО щодня перевіряються на предмет збігів. Про це у коментарі Українському тижню повідомила Ольга Богомолець, депутат Верховної Ради, радник Президента і голова комітету з питань охорони здоров'я.

«Після відсторонення лабораторій МОЗу від проведення ДНК-експертизи у зв'язку з неможливістю кореляції різних тестових систем, сьогодні єдиною відповідальною структурою у даному питанні є МВС. Забори аналізів проходять в різних областях, одночасно МВС зроблений перерозподіл поточних обов'язків і  виділена окрема лабораторія (у Запоріжжі – Ред.), яка займається виключно ідентифікацією тіл із зони АТО. Вона справляється з роботою, але вже необхідне виділення урядом додаткового фінансування на закупівлю реактивів», – наголошує Богомолець.

За її словами, щодня аналіз проходить процес порівняння з вже занесеними до бази ДНК-кодами. Цей процес може тривати до трьох тижнів.

„Потім ДНК залишається в базі і перевіряється щоденно на випадки кореляції. На сьогодні встановлено 122 збіги ДНК-аналізу даних родичів зниклих безвісти з ДНК останків загиблих, котрі зберігаються в Базі даних”, – зазначає Богомолець.

За її словами, для аналізу надаються лише батьки і діти загиблих, брати й сестри вже матимуть значну похибку в аналізі. «ДНК-експертиза коштує 2500 грн, – наголошує Богомолець. – Всі аналізи для родичів загиблих виконуються за рахунок держави. Відзначу, що для однієї родини інколи потрібно зробити декілька аналізів, щоб переконатися у правильності результату».

Детальніше про це читайте в матеріалі «Вантаж 200: не ідентифіковано» в черговому числі «Українського тижня» №50.