У серпні відбулись випробування нової 155-мм самохідної гаубиці "Богдана". Тоді секретар РНБО Олександр Турчинов порадив ворогам України запам'ятати "гарне дівоче ім'я" та розповів, що аналогів їй не було в радянській армії та немає в сучасній російській армії. Він додав, що нова потужна зброя створена за стандартами НАТО.
Про "Богдану" та інші нові розробки і проекти Укроборонпрому, створені від початку 2018 року, нагадує Тиждень.
Модернізований зенітно-ракетний комплекс C-125М "Печора"
У січні пройшли успішні випробування модернізованого зенітно-ракетного комплексу C-125М "Печора", що дозволить забезпечити надійний захист наземних об‘єктів та інфраструктури від повітряного нападу.
Стрільби здійснювались по повітряним цілям новими ракетами 5В27Д-М2, на які встановлена напівактивна радіолокаційна головка самонаведення. Це забезпечує виявлення і захоплення повітряної цілі типу винищувач на дальності не менше 20 км. Окрім того, це значно збільшує точність наведення та забезпечує ураження навіть високоманеврених цілей.
Повідомляється, що дальня межа зони ураження з новими ракетами становить більше 40 км, максимальна висота зони ураження – 25 км.
Артилерійські боєприпаси великих калібрів
У ДАХК "Артем", що входить до складу ДК "Укроборонпром", успішно провели вогневі випробування артилерійських боєприпасів калібру 152 мм власного виробництва. Таким чином Україна отримала власне виробництво артилерійських боєприпасів великих калібрів.
Новий осколково-фугасний снаряд розраховано для знищення живої сили, артилерії та вогневих засобів противника, а також – руйнування фортифікаційних споруд і об‘єктів. Він призначений для стрільби з однієї із найбільш далекобійних артилерійських систем – "Гіацинт".
Броньована ремонтно-евакуаційна машина "Атлет"
У квітні розпочало серійне виробництво броньованих ремонтно-евукуаційних магшин "Атлет", призначених для технічного забезпечення танкових підрозділів та проведення ремонту техніки у польових умовах. Спеціальне обладнання дозволяє проводити буксирування техніки на швидкості до 25 км/год.
1000-сильний двигун дозволяє розвивати "Атлету", що важить 46 т, швидкість до 70 км/год.
Окрім того, машина може перевозити до 1,5 т вантажу. Він оснащений зварювальним апаратом та іншим обладнанням, яке дозволяє проводити широкий комплекс робіт з відновлення боєздатності бронетехніки безпосередньо у польових умовах.
М’які паливні баки для авіаційної техніки
Дніпропетровським та конотопським підприємствами ДК "Укроборонпром" була розроблена технологія, спеціальне технологічне оснащення та опановано виробництво комплектів м’яких паливних баків для гвинтокрилів Мі-24. При виготовленні таких баків використовується гума на основі сировини провідних світових виробників.
Ця розробка дозволить замінити штатні паливні баки, які мають більшу вагу, меншу зносостійкість та більшу чутливість до ушкоджень. Завдяки використанню нових паливних баків буде досягнуто підвищення експлуатаційних характеристик української бойової техніки.
Результати випробувань м’яких паливних баків, із застосуванням зазначених матеріалів, продемонстрували їх відповідність нормативній та експлуатаційній документації.
Ракетний комплекс "Вільха"
Наприкінці квітня відбулись завершальні вогневі випробування ракетного комплексу "Вільха", до створення якого залучено більше десятка підприємств "Укроборонпрому", а також інші підприємства оборонно-промислового комплексу України.
За словами президента Петра Порошенка, новий ракетний комплекс вдесятеро точніший, а відповідно і вдесятеро ефективніший, ніж старі системи залпового вогню, які раніше знаходились на озброєнні ЗСУ.
Нова бойова машина БМП-У
У травні стало відомо, харківське конструкторське бюро проводить роботи зі створення бойових машин нового покоління, які мають надійти на озброєння української армії у 2020-х роках.
БМП-У призначена для транспортування та вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійних захист екіпажу у складі 3 членів та 7 десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у передній частині корпусу, що гарантує більший рівень захисту екіпажу.
Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У буде оснащуватись дизельним двигуном потужністю 735 к.с. та автоматичною трансмісією.
Питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалзіовано подолання водних перешкод вплав.
Для озброєння БМП-У обрано новий бойовий модуль БМ-8 з поліпшеними характеристиками. Він оснащений 30-мм автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також керованими протитанковими ракетами "Бар‘єр".
Радіогідроакустична система "Ятрань"
У липні в Чорному морі випробували нову українську систему з виявлення підводних човнів. Випробування проходили під час масштабних міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" у Чорному морі, в умовах максимально наближених до бойових.
Однією з особливостей роботи системи "Ятрань" є те, що гідроакустичні буї працюють у повністю пасивному режимі, що робить їх абсолютно непомітними для противника. Завдяки ним можна контролювати переміщення підводних човнів противника, що дозволяє гарантовано їх знищувати.
Реактивний піхотний вогнемет РПВ-16
У липні було налагоджено виробництво реактивних піхотних огнеметів РПВ-16. Вогнемет вже вдало пройшов приймально-здавальні випробування та найближчий часом посилить військові підрозділи.
Реактивний піхотний вогнемет оснащений реактивною гранатою із спеціальною термобаричною сумішшю. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху високотемпературного імпульсу, який супроводжується різким перепадом тиску. Вона також називається боєприпасами об‘ємного вибуху.
Відомо, що ця переносна зброя здатна знищувати живу силу противника навіть за потужними укриттями, а також легкоброньовану техніку, на відстані близько одного кілометра.
Фугасна дія 93-міліметрового пострілу РПВ-16 еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру.
40-мм боєприпаси за стандартами НАТО
У липні Шосткинський казенний завод "Імпульс", що входить до складу Укроборонпрому, розпочав серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомету ПГОФ-40, які відповідають стандарту НАТО.
Зазначається, що складання таких боєприпасів – це ручна робота.
ПГОФ-40 – граната осколково-фугасної дії з типорозміром 40х53 мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами, які зараз використовуються у більшості автоматичних гранатометів, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт осколків.
Танк Т-72АМТ
У серпні в Україні пройшли вогневі випробування українського бойового танка Т-72АМТ.
Новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу та нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами.
Повідомляється, що завдяки використанню високоточної зброї можливо знищити бронетехніку противника на дальності до 5 км.
Самохідна артилерійська установка "Богдана"
Турчинов також зазначив, що нова самохідна гаубиця «має натівський 155-мм калібр».
«Зброя такого калібру була відсутня в наших ЗСУ, її не було в радянській армії, її немає і в сучасній російській армії», – сказав Секретар РНБО України.
Він додав, що стандартам НАТО також відповідає як система управління гарматою, так і технологія її виготовлення – на українських оборонних підприємствах.