Богдана на Єрмака. Реакція політиків та соцмереж на зміну керівника Офісу президента Зеленського

Політика
12 Лютого 2020, 09:45

Президент України Володимир Зеленський 11 лютого звільнив Андрія Богдана з посади керівника Офісу президента України і призначив на цю посаду свого помічника Андрія Єрмака.

 

Про можливість майбутнього звільнення Богдана ЗМІ написали з посиланням на власні джерела ще 10 лютого.

 

Таким чином людині, яка пройшла фактично всю передвиборчу кампанію з Зеленським і яку вважали найбільш впливовою на президента особою, вдалося пропрацювати керівником спершу Адміністрації президента, а потім Офісу дев’ять місяців.

 

Своєю чергою Єрмак як помічник президента вів переговори з Кремлем про обмін полоненими. Також він супроводжував Зеленського в міжнародних зустрічах.

 

Водночас парламентська опозиція неодноразово звинувачувала Єрмака в поширенні проросійських меседжів і наголошувала на його лояльності до РФ. Тож існують побоювання, що він на посаді керівника Офісу президента сприятиме проведенню переговорів з РФ на неприйнятних для України умовах.

 

Такі гучні кадрові перестановки в Офісі президента викликали бурхливу реакцію в соціальних мережах. Також заміну Богдана на Єрмака активно коментували політики та громадські діячі. Тиждень.ua вирішив зібрати найцікавіші коментарі до цієї події.


 

У заяві Рух Опору Капітуляції йдеться, що спільнота від своїх перших публічних акцій вимагалавідставки Андрія Богдана з посади керівника Офісу Президента України. З іншої сторони, Рух Опору Капітуляції дуже непокоїть посилення російського впливу на Зеленського, яке може відбутися через Андрія Єрмака.

 

«Незважаючи на "відбілювальні" інтерв'ю та заяви останніх днів, ми знаємо його як архітектора капітуляційних планів чинної владної команди, які не були втілені завдяки активній громадянській позиції, втому числі – і нашого Руху. Ми ще раз хочемо нагадати усім у владі, що український народ не підтримує мир на умовах капітуляції, і хто б в офісі Президента України не був провідником саме такої стратегії – він програє» – йдеться в заяві.

 

 

«Зешкварного шептуна Богдана, нарешті, змістили. Але рано радіти, бо від перестановки доданків сума не змінюється…» – написав керівник спільноти InformNapalm Роман Бурко.

 

«Найкраща характеристика призначення Єрмака – це те, що її хвалить Дубинський», – іронізує колумніст Сергій Фурса.

 

 

Олександр Аронець з ВО «Свобода» вважає, що після призначення Єрмака Україну чекає період "завершення війни будь-якою ціною".

 

«Єрмак – відомий персонаж російської історії. Але чи це лиш про минуле?», – пише екс-очільник Інстиутут національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

 

 

Екс-нардеп Андрій Лозовий порівняв Єрмака з кумом Путіна Віктором Медведчуком.

«Не встиг дописати, в якому платті був Бред Пітт на оскарі, а вже треба пояснювати, чому Богдан пішов у відставку, коли Меркурій в Сатурні…», – жартує політик Віталій Чепінога.

 

 

Також про кадрові перестановки в ОП жартує журналіст Сергій Грішин.

 

«Богдан офіційно всьо», – написала журналістка Яніна Соколовська.

 


 

Фотожаби