Близький до Азарова холдинг витискає з ринку Київхліб

21 Листопада 2013, 10:47

"Завод припинив роботу близько двох тижнів тому", – розповів Шевченко.

На офіційному сайті Київхліба це підприємство вже зникло з переліку належних холдингу заводів.

За словами генерального директора об'єднання Укрхлібпром Олександра Васильченка, причиною закриття майданчика стало збільшення конкуренції в Київській області.

Зокрема минулої осені у Васильківському районі в селі Крушинка холдинг «Кулиничі», який пов'язують з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, запустив Київський обласний хлібопекарський комплекс (КОХК) загальною потужністю 250 тонн продукції на добу. А холдинг «Хлібні інвестиції» Юрія Триндюка розвиває підприємство в Нових Петрівцях під Києвом – завод був запущений у квітні 2012 року.

"Київхліб виявився затиснутий в лещата: з одного боку, новий завод в Крушинці, з іншого – сучасне підприємство в Нових Петрівцях", – пояснює Васильченко.

Він зазначив, що обсяги реалізації двох нових підприємств під Києвом неухильно зростали – приблизно на 30% з початку року. На сьогодні завод «Хлібних інвестиції» виробляє близько 70 тонн продукції на добу, «Кулиничі» – близько 150 тонн.

У «Київхлібі» тенденція прямо протилежна.

"З початку року вони втратили в обсязі реалізації близько 100 тонн на добу. Зараз вони продають близько 540-560 тонн на добу проти 650-680 тонн рік тому", – констатує Васильченко.

Почесний президент холдингу «Хлібні інвестиції» Триндюк визнає, що місце на ринку, яке звільняється із закриттям майданчиків «Київхліба», відразу заповнюється «Хлібними інвестиціями» і компанією «Кулиничі».

"Але «Київхліб» рано скидати з рахунків. У них дуже сильний бренд і великий досвід", – відзначає він.

Як відомо, Васильківський хлібокомбінат – це не перший завод, який Київхліб закриває цього року. У квітні хлібокомбінат № 2 ліквідували і приєднали його в статусі виробничого цеху.

Раніше аналогічне рішення було прийнято щодо основного кондитерського виробництва «Київхліба» – Булочно-кондитерського комбінату. У компанії пояснюють ліквідацію майданчиків необхідністю раціонального використання виробничих потужностей ПАТ «Київхліб».