На сезонній роботі у них майже одразу відібрали паспорти і змусили працювати задарма.
"Приїхали ми туди о третій годині ночі. А там барак. Перший день спали на дошках. Потім привезли матраци, ковдри… Годували нас "Мівіною" із сосисками", – розповів заробітчанин Олексій Коротенко.
Понад 40 людей потай втекли з російської плантації. Усі вони лишилися без паспортів, і тепер в Україні оформлюють нові документи, пишуть заяви до міліції та СБУ і вирішують, як витягнути з рабства інших своїх співвітчизників. За їхніми словами, на плантації зосталися щонайменше десять українців.
"Ми втекли. Після 12-ї ночі тікали з розривом 10 хвилин по двоє. Переходили кордон нелегально, нам порадили, де", – розповів Коротенко.
Оголошення про цю роботу досі висять на вулицях Куп'янська. Обіцяють житло, триразове харчування й зарплатню у 5 тисяч гривень. Щоправда, жоден із вказаних телефонних номерів більше не відповідає.
У міліції заявили, що розслідування справи проводитиметься на території Росії.
"Оскільки всі події відбувалися на території РФ, усі розслідування будуть проводитися на території РФ", – повідомив заступник керівника Куп'янського міського відділу міліції Олег Макушинський.
Зауважимо, що в той же час в Україні кількість випадків так званої внутрішньої торгівлі людьми весь час зростає. Жертвами найчастіше стають мешканці сільської місцевості.
Наприкінці червня державний департамент США оприлюднив доповідь про нелегальну торгівлю людьми у світі за 2011 рік. Зокрема, Україну відносять до числа держав, уряди яких докладають значних зусиль із метою покласти край торгівлі людьми, однак ці зусилля недостатні.