Близько мільйона громадян виїхали з України через війну на Донбасі – національна доповідь

16 Березня 2016, 16:24

Близько мільйона українців виїхали за межі країни через події на Донбасі. Країна зазнала значних демографічних, соціальних, інфраструктурних втрат. Про це йдеться у доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі", яку підготували фахівці семи наукових інститутів України.

"Ми втратили людей через те, що значна частина їх виїхала за межі України. І сьогодні, якщо відверто говорити, то ми навіть точно не знаємо, скільки саме людей виїхало. Ми думаємо, що виїхало за межі України через події на Донбасі приблизно мільйон осіб, але скільки саме виїхало, встановити точно, з відомих причин, ми не можемо", – підкреслила директорка Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Елла Лібанова, яка презентувала доповідь.

Читайте також: ОБСЄ: біженці, які виїхали з Донбасу до РФ, повертаються в Україну

Також вчені констатують, що підвищилася смертність населення, люди своєчасно не отримують медичну допомогу, переживають стреси, знизилася народжуваність.

"Безумовно, відбулося зниження рівня і якості життя, причому це сталося як безпосередньо через військові дії, так і тому, що доводиться щодня витрачати величезні кошти на ці військові дії", – підкреслила Лібанова.

За її словами, втрати обумовлені також тим, що промислово розвинений регіон фактично перестав працювати.

Читайте також: Українські біженці опинилися під загрозою депортації з Німеччини