Він зазначив, що 1 червня закінчується оплачений термін проживання вимушених поселенців з Криму на семи об'єктах в столиці і області, і тому існує ризик, що 1 червня цих людей попросять звільнити приміщення.
Подоляка повідомив, що до цієї дати проживання було сплачено за сприяння Товариства Червоного Хреста та місцевої влади. Проте надалі перспективи біженців не визначені.
Він також зазначив, що переселенці з Криму мають намір звернутися до Верховного комісара ООН у справах біженців і Товариства Червоного Хреста з проханням про допомогу, оскільки зіткнулися з проблемою відсутності житла, а подекуди і засобів до існування.
У свою чергу голова громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український Дім" Андрій Щекун зазначив, що держава не вирішила комплексно проблеми біженців з Криму, в основному це стосується житла і роботи.
Він повідомив, що в даний час на континентальній території України перебуває близько 14 тисяч колишніх мешканців Криму, і це лише ті, хто зареєструвався як вимушений переселенець. за його ж словами фактично переселенців більше, близько 16-18 тисяч. Багато з них не мають навіть тимчасового житла. Зокрема, в Києві вимушених переселенців налічується близько 2 тисяч. Основною проблемою для них є житло і робота.
Координатор громадського руху "Євромайдан-Крим" Сергій Ковальський заявив, що на першому з'їзді вимушених переселенців з Криму було прийнято рішення об'єднати громадські рухи переселенців в координаційну раду для відстоювання своїх прав.
Нагадаємо, раінше управління Верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні як з Криму, так і зі східних регіонів країни вже досягла 10 тис. осіб, з них щонайменше третина – діти.