Найгіршою є ситуація в Північній Кореї, потім йде Афганістан, Саудівська Аравія, Сомалі, Іран, Мальдіви, Узбекистан, Ємен, Іран. В цих країнах християни або взагалі не мають змоги говорити про свою віру, або мають великі обмеження щодо свободи віросповідання. Слід відмітити, що в першій десятці країн, де спостерігаються найбільші переслідування, знаходяться 9 мусульманських.
Велике представництво, в цьому реєстрі з 50 країн, складають республіки колишнього СРСР. Так, як вже було сказано, на 7 місці чорного списку гонителів християн знаходиться Узбекистан, на 18 – Туркменістан, на 20 – Чечня (як республіка РФ), на 25 – Азербайджан, 34 – Таджикистан, 42 – Білорусь, 45 – Казахстан, 48 – Киргизстан. Таким чином, з 11 республік СНД до переслідувачів християн відносятся 8. Нагадаємо, що минулого року в списку від «Open Doors» на 50 місці знаходилась Росія.
Також, як відзначається у рапорті, минулого року погіршилося становище християн в Пакистані, а також в країнах т.з «арабської весни»: Єгипті, Лівії, Мароко, Тунісі, Сірії. Погіршилася також ситуація в Судані, в якому, після відокремлення Південного Судану, створюється ісламська держава з законами шаріату. А в Нігерії за віру минулого року загинуло понад 300 християн.
У Північні Кореї, згідно з оцінками експертів, понад 400 тисяч християн живуть в умовах підпілля, а близько 70 тисяч перебувають за гратами. Хоча, за кількістю переслідуваних християн, первенство в КНР, де приблизно 80 мільйонів вірних не мають змоги вільно відправляти свої обряди.
Нагадаємо, у травні 9 людей – 6 мусульман і 3 християн – загинули в результаті міжконфесійних зіткнень, що спалахнули у церкві Марі-Міна в районі Імбаба в Гизі біля Каїра.