Близькі Чауса не знають про його місцеперебування – Романюк

6 Вересня 2016, 15:00

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк заявляє, що колеги та родина судді Дінпровського райсуду Києва Миколи Чауса стверджують, що не знають про його місцеперебування, а його телефони вимкнуті. Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді.

Романюк нагадав, що Чаус підозрюється в тому, що тривалий час вимагав, а 9 серпня отримав хабар у розмірі 150 тис. доларів за твинесення вироку у кримінальній справі, за яким підсудній особі призначено міру покарання, не пов'язану із позбавленням волі.

Крім того, голова Верховного Суду підкреслив, що Чаус на виклики Національного антикорупційного бюро України для проведження необхідних слідчих дій не з'являється.

"На місці проживання і місці роботи його немає. Члени родини і співробітники не можуть сказати, де він перебуває, пояснюючи, що їм про це не відомо. Контактні телефони судді Чауса відключені", – сказав Романюк.

Він також додав, що є підстави вважати, що перебуваючи на волі, суддя може сховатися від слідства та суду. На питання депутатів чи не потрібно в такому випадку внести певні зміни до законодавства, аби подібні ситуації, як з Чаусом, не повторювалися, голова ВСУ сказав, що завдяки внесенню змін до Конституції щодо правосуддя суддівський імунітет обмежується.

"І після 30 вересня, в разі вчинення аналогічних вчинків суддями, вони будуть позбавлені імунітету. Імунітет буде стосуватися лише їхніх функціональних обов'язків – здійснення правосуддя", – пояснив Романюк.

Так, за його словами,у разі отримання хабара суддею "ніякої згоди не потрібно буде, а органи досудового слідства матимуть право вирішувати питання без чієїсь згоди щодо затримання та арешту судді шляхом внесення відповідного подання безпоседньо до суду".

Нагадаємо, детективи НАБУ встановили, що в 2015-2016 роках Чаус неодноразово вимагав хабар 100 тис. дол., а надалі 150 тис. дол. за винесення певного судового рішення. Так, 9 серпня о 17:00 Чаус зустрівся з хабародавцем біля входу в Палац підводних видів спорту в Києві.

Під час зустрічі суддя отримав поліетиленовий пакет із коштами у сумі 150 тис. доларів, потім поїхав убік озера Малинівка до садового товариства "Приозерне", на березі якого здійснив розподіл отриманих грошей.

16 серпня Голова Верховної Ради України Андрій Парубій скерував подання щодо судді Чауса на розгляд комітету з питань правової політики та правосуддя парламенту. 6 вересня комітет дав дозвіл на арешт і затримання судді.

В свою чергу, Верховна Рада України проголосувала за дозвіл на затримання та арешт підозрюваного у хабарництві судді Миколи Чауса.