Bloomberg проаналізував е-декларації українських високопосадовців

1 Листопада 2016, 18:48

Українські високопосадовці надали декларації, котрі свідчать про те, що не можна довіряти національній валюті та банківській системі країни. Про це пише інформаційне агентство Bloomberg.

«Декларація голови центрального банку Валерії Гонтаревої показує, що вона зберігає більшу частину своїх заощаджень – 1,8 млн – в доларах США, хоча і довірила їх державному банку. Це повинно бути сигналом для тих, хто тримає українську валюту, щоб позбутися її», – пише ЗМІ.

Читайте також: У представництві ЄС відреагували на завершення першого етапу е-декларування

Разом з тим, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман задекларував, що має 2,4 мільйона гривень, 870 тис. дол. і 460 тис. євро готівкою; його дружина – ще 372 тис. дол. і 1,6 мільйона гривень.

 «Це означає, що друга вища посадова особа України не довіряє банківській системі країни захист своїх заощаджень», – наголошує видання.

Нагадаємо, Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що нардепи задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.