Bloomberg пояснив, чому 24 липня стане вирішальним днем в переговорах України з кредиторами

23 Липня 2015, 12:47

Компромісна угода з міжнародними приватними кредиторами та Україною стане неможливою, якщо 24 липня Київ пропустить виплату $120 млн за відсотками. Про це 23 липня повідомило видання Bloomberg.

У публікації цитують аналітика лондонської компанії Рогге Global Partners Майкла Ганске, який заявив, що відмова від виплат викличе додаткові складнощі для України.

«Якщо вони виплатять купон в п'ятницю (24 липня – Ред.) двері для компромісної угоди залишаться відкритими», – зазначив експерт.

Він також додав, що, оголосивши мораторій на повернення боргів, Україна опиниться «в брудній ситуації».

Як повідомляється, уповноважений з питань держборгу України Віталій Лісовенко раніше заявляв, що мораторій «прискорить угоду» кредиторами.

«Якщо купон не виплатять в п'ятницю, Україна має 10-денний пільговий період, перш ніж оголосити дефолт, що дозволяє тягнути час та тиснути на кредиторів», – зазначає Bloomberg, цитуючи Анну Гельперн – професора права Джорджтаунського університетута експерта Інституту міжнародної економіки Петерсона.

«Погроза невиплатою боргу є одним з основних і суттєвим компонентом переговорів про реструктуризацію боргу», – зазначила Гельперн.

Читайте також: Календар погашення зовнішнього боргу України на 2015 рік

Як повідомляється, Міжнародний валютний фонд, який готовий виділити Україні кредит в розмірі $ 17,5 млрд протягом чотирьох років, заявив, що продовжить підтримку, якщо Київ домовиться з міжнародними кредиторами, адже політика МВФ не дозволяє кредитування країн, що мають суверенну заборгованість.

«Україна представила МВФ оновлений лист про наміри у вівторок (21 липня – Ред.), демонструючи, що країна виконала вимоги для отримання наступного виплати… МВФ заявив, що хоче бачити прогрес на переговорах щодо здійснення платежу, але не уточнив, який прогрес необхідний», – йдеться у статті Bloomberg.

Читайте також: Західні ЗМІ про реструктуризацію: Списання частини боргу та втрати кредиторів віднадять інвесторів від України

Разом з тим видання зазначає, що ймовірність дефолту України за боргом наступного року становить майже 28% і є найвищою у порівнянні з іншими країнами світу.

«Рішення (України – Ред.) щодо платежу (24 липня – Ред.) дасть нам гарне уявлення про те, як проходять переговори (з міжнародними кредиторами – Ред.). Якщо вони (українська сторона – Ред.) здійснять транш, ми сприймемо цце як м’який позитивний сигнал про прогрес у переговорах», –  резюмувала професор.

Нагадаємо, раніше Україна попросила кредиторів погодитися на списання 40% основної частини боргу та прийняти нові облігації, прив'язані до її економічних перспектив. Група приватних інвесторів, які володіють майже $9 млн зовнішнього боргу Києва не пристала на пропозицію Києва.