Bloomberg назвав Ахметова найбагатшим бізнесменом в СНД

Акценти
5 Листопада 2012, 07:39

Активи 200 найбільш заможних бізнесменів у світі, за оцінкою агентства Bloomberg, складають $2,7 трлн, що можна порівняти з ВВП Франції – п'ятої за величиною економіки світу, пише "Коммерсант-Украина".

Серед українців у Bloomberg оцінили стан тільки власника групи СКМ Ріната Ахметова. Він зайняв 38-е місце з активами в $18,9 млрд.

Редактор Bloomberg News EMEA Billionaires Роберт ЛаФранко пояснив, що до рейтингу не включені бізнесмени, чиї активи оцінюються менш ніж в $5,8 млрд, тому в ньому не виявилося багатьох інших українських мільярдерів.

Зокрема, до списку не увійшли засновник групи East One Group Віктор Пінчук, співвласники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також основний акціонер гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго і власник виробника курятини – "Миронівського хлібопродукту" Юрій Косюк, які неодноразово займали місця в рейтингах інших видань.

Ахметов став також найбагатшим підприємцем на пострадянському просторі. Для порівняння, за оцінками Forbes, в 2011 році найбагатшою людиною СНД був співвласник "Металоінвесту" Алішер Усманов. За версією Bloomberg, майновий стан власника СКМ на $900 млн більше, ніж у Усманова.

У прес-службі СКМ заявили, що позитивно оцінюють сам факт створення і публікації таких рейтингів як зарубіжними, так і вітчизняними ЗМІ.

"Подібні рейтинги сприяють підвищенню інтересу інвестиційного співтовариства і широкої громадськості до показників розвитку всього українського бізнесу. При цьому дані будь-якого рейтингу, з нашої точки зору, не можуть розглядатися в якості точної оцінки вартості бізнесу – об'єктивну оцінку може дати тільки ринок", – зазначили в компанії.

Свій рейтинг найбагатших людей планети Bloomberg публікує вперше.

Перше місце в рейтингу Bloomberg зайняв телекомунікаційний магнат Карлос Слім (статок – $77,5 млрд). На другому виявився засновник Microsoft Білл Гейтс ($64,4 млрд), на третьому – основний власник найбільшої мережі магазинів, що торгують одягом, Inditex SA Амансіо Ортега ($53,6 млрд).

Нагадаємо, журнал Forbes оцінив стан 200 багатіїв планети за підсумками 2011 року приблизно в $2,4 трлн. Як повідомлялося, серед багатіїв виявилися 22 народні депутати, з них 16 входять до фракції Партії регіонів.

Позначки:
90