Блогосфера про події під посольством РФ: нецивілізований протест чи доцільні методи?

16 Червня 2014, 16:04

Громадський діяч і журналіст Антон Дмитрієв, будучи свідком цієї події, обурюється порушенням принципів міжнародного права, говорячи: «Росія заслужила таке ставлення. Але російське посольство не можна чіпати, поки ми не розірвали дипломатичні відносини з цією країною. Це – порушення Віденської конвенції і принципів міжнародного права, чого не могли не знати призвідники погрому.»

Також він зауважує: «Є різні способи боротьби з агресором. Але ставати тваринами і трощити все підряд просто тому, що там – російський прапор – неправильно і неприйнятно. Шкода, українські політики намагаються закрити на це очі, даючи народу виплеснути емоції.

Кращої картинки для російських ЗМІ і придумати не можна було. Мовляв, подивіться, як бандерівці безчинствують у столиці, а ми то думали, що у них там порядок з новим президентом.»

«Хлопці, росіяни, там, біля посольства, не є половиною Києва. Там чоловік 500. Контингент – люди спортивної зовнішності, кимось координовані спеціально. Це – спланована провокація проти міжнародного права і країни, яка є спонсором терористів і агресором, але з якою ми поки що підтримуємо дипломатичні відносини.

Мені і багатьом моїм друзям щиро шкода, що місцева влада, мер Кличко і міліція не забезпечили порядок і сприяли провокаціям своєю бездіяльністю. Сподіваємося, що винні у порушенні норм міжнародного права і ті, хто це допустив з боку влади, будуть покарані», – наголошує журналіст.

Подібні думки висловлює Вадим Трюхан: « Вперше за 23 роки незалежності, в Києві існувала реальна загроза штурму посольства іноземної країни. Не має значення якої країни. Навіть в умовах війни маємо поводитися цивілізовано і дотримуватися міжнародних договорів, які підписали. Віденська конвенція про дипломатичні зносини – це універсальний інструмент, який маємо неухильно виконувати. Згідно з нею, дипломатичні місії користуються привілеями та імунітетами, в першу чергу це стосується забезпечення безпеки і недоторканості дипломатичних приміщень.

Проте ще більш важливо розуміти, що рішення про війну і мир ухвалюються не в Посольстві Росії в Києві. На даний момент воно залежить від волі однієї людини в світі, ім’я її всім добре відоме. Враховуючи це, емоції треба відкласти подалі. Нам слід раціонально і наполегливо працювати над відновленням своєї обороноздатності і протидію намірів Путіна розвалити Україну. Навчимося бути цивілізованими і водночас єдиними в протистоянні агресії, як в 1939 році продемонст.»

Мустафа Найєм також не розділяє думки призвідників, засуджуючи їхні дії: «Я б не хотів, щоб нас порівнювали з Росією. І тому, відверто кажучи, мені не дуже подобається те, що зараз відбувається під посольством Росії у Києві. Це навряд чи змінить загальний хід історії і вже точно не допоможе нашим хлопцям на передовій. Існує мільйон способів висловити своє обурення не порушуючи загальноприйняті процедури. В кінці-кінців, можна провести акцію протесту з вимогою до глави держави, МЗС і іншим відповідальним органам перервати дипломатичні відносини з Росією. Це якось зрозуміліше і очевидніше. А напад на посольство – це не тільки зайвий доказ на руках ворогів, а й привід для сумнівів у наших союзників.»

Журналіст Віталій Портніков пише про те, що дії протестуючих є не доречними, враховуючи теперішню ситуацію на Сході країни.

«Нехай той, хто відчуває приховане злорадство у зв'язку з тим, що відбувається біля посольства Росії в Києві, задумається – кому вигідно, щоб сьогодні головною новиною на світових телеканалах було саме це, а не трагедія з українським літаком в Луганську і доказ російського походження знайденого на південному сході озброєння. Нехай задумається про долю наших співвітчизників, українських дипломатів, які працюють в Москві та інших містах Росії. І нехай зрозуміє, що це і є мета – представити Україну як державу "покидьків", у якій тільки Росія і може навести порядок і яку тільки Кремль може захистити від справедливого гніву російського народу», – пише він.

Головний редактор сайту « Історична правда» Вахтанг Кіпіані порівнює Україну зі згвалтованою жінкою: «Україна, яка не розриває дипломатичні відносини з агресором, нагадує згвалтовану жінку, яка сподівається на вигідний шлюбний контракт зі злочинцем.»

Також додає: «Людей можна зрозуміти. Але це чудова допомога Путіну – напад на посольство є нападом на державу. Не дай Бог, посольство захоплять – це обнулить трагедію в Луганську».

 Тетяна Висоцька, головний редактор «Незалежного бюро новин», бачить такими наступні дії Петра Порошенка: «1)оголосити про розірвання дипломатичних стосунків з Росією;

 2) забезпечити евакуацію російських дипломатів з оточеної будівлі посольства і надати усім працівникам дипустанови можливість сьогодні ж відбути до Москви.»

А ось журналіст Ольга Червакова має інше бачення того, що відбулося біля стін російського посольства:

«Якщо мене читають наші дипломати, то хочу їм сказати: не хвилюйтесь. Ніякий це не конфуз. Завтра виступите з заявою, висловите "глибоку стурбованість" з приводу подій навколо російського посольства. Якщо будуть потрібні переговірні тези для окремих цільових груп, то це також нескладно.

– Американцям, які ще досі вірять в конвенції, нагадайте про Будапештський меморандум, згідно якого вони – гаранти нашої територіальної цілісності.

– Європейцям наголосіть, що персонально до дипломатів насильницькі дії українцями не вчинялись. І взагалі – чи доречно говорити про недоторканість російських дипломатів, яких і так ніхто не чіпав, коли таких само людей з дипломатичним статусом, спостерігачів ОБСЄ, російські ж найманці викрали ще 26 травня і досі не повернули? Чи не хочуть вони поцікавитися насамперед їхньою долею?

– А з переговорними тезами для росіян взагалі все просто. Тут є два шляхи: короткий і довгий. Короткі переговорні тези висять на паркані посольства, написано більш ніж влучно. Багатоходовка, очевидно, передбачатиме необхідність відповіді на питання, чому правоохоронці не захистили амбасаду. Так тут все просто: захищати було нікому, і росіяни в цьому самі винуваті. "Беркут" розігнаний за садизм, до якого його спонукало саме російське керівництво через Януковича. А всі чесні боєздатні правоохоронці – в зоні АТО. Захищають схід від російського окупанта. До речі, в Москві колись теж громили посольства Грузії і Польщі.

І в цьому не буде жодного слова неправди. Так виглядатиме ваша нова гібридна дипломатична війна».