«Переконаний, що траєкторія розвитку міст Східної Європи та колишніх радянських нині суттєво змінилася», – зазначив експерт.
За його словами, «попри наявний досвід соціалістичної розбудови, ті з міст, що нині перебувають у складі ЄС, керуються зовсім іншими принципами, ніж раніше».
«Планування, способи їхньої забудови, організація транспортної мережі мають однакові стандарти у всіх країнах ЄС (як свідчать інвестиції у громадський транспорт включно з інфраструктурою для велосипедів)», – зазначив він.
Рубл зауважив, що «колишні радянські міста намагаються знайти найприйнятніший баланс між плануванням і ринком».
«На мою думку, важливо наголосити на тому, що міста в ЄС адаптують моделі багатозначної та відкритої участі громадян у схваленні рішень на локальному рівні, тоді як таке демократичне врядування для багатьох міст колишнього СРСР наразі не більш ніж фікція», – заявив експерт.
Повний текст інтерв’ю із Блером Рублом читайте у №35 «Українського тижня».
Нагадаємо, раніше із «Українським тижнем» своїми думками щодо перспектив малих та індустріальних міст, а також впливу культури на міське планування ділився британський експерт із питань міського планування, регенерації та управління, а також культурної і громадської політики Кріс Мюррей.
Читайте також: Урбаністика майбутнього: культура та креативність є ключовими чинниками розвитку міст світу