Керівництво ФІФА досягло «джентельменської угоди» про надання права на проведення Чемпіонатів світу з футболу у 2018 та 2022 роках дво «супердержавам» – США і Росії, проте угоду зірвав президент УЄФА Мішель Платіні в обмін на великий збройний контракт для Франції. Такі заяви зробив підозрюваний у корупції та усунутий від посади президент ФІФА Зепп Блаттер в інтерв’ю Financial Times.
«Це було неофіційно. Це було дипломатично промовлено», – пояснив він угоду про розподіл прав на два чемпіонати.
Сам Блаттер заявив, що голосував за надання США права на проведення ЧС-2022. Як відомо, у конкурсі переміг Катар.
За словами Блаттера, угоду про надання права на проведення США зірвав президент УЄФА Мішель Платіні, який в останній момент проголосував за Катар через уплив колишнього президента Франції Ніколя Саркозі.
Після голосування, яке визначило місце проведення ЧС-2022, Катар оголосив, що почав випробування нових французьких винищувачів Dassault Rafale. Згодом, у квітні 2015 року Катар придбав 24 таких літаки загальною вартістю $ 7 млрд, а також повідомив про плани купити ще 12 машин.
Нагадаємо, у травні в Цюриху через підозру у корупції заарештували низку посадовців ФІФА. Основою для розслідування став запит американського ФБР, в якому йшлося про «нестримну, системну і глибоко укорінену» корупцію в футбольній організації.
У вересні голова організації Зепп Блаттер знову опинився в центрі корупційного скандалу: за зниженою ціною продав право на трансляцію ЧС 2010 та 2014 років, заробивши на цьому £11 млн. У жовтні 2015 Блаттера відсторонили. Серед претендентів на посаду президента ФІФА не виборах у грудні цього року, зокрема, і обвинувачений Блаттером президент УЄФА Мішель Платіні.
Президент Росії Владімір Путін звинуватив Сполучені Штати Америки у втручанні в справи ФІФА і намаганні перешкодити переобранню Зеппа Блаттера президентом ФІФА.