Бютівець висловив сумнів щодо ідеї “обнулити” списки опозиції

Акценти
5 Листопада 2012, 07:21

Зокрема, він заявив, що обнулити партійні списки зараз неможливо. "Ще йде виборчий процес, на який поширюються норми закону"Про вибори народних депутатів". Тож змінити виборчий список або обнулити його можна було не пізніше, ніж за 12 днів до голосування (16 жовтня– Ред.), а цей термін, як відомо, вже пройшов", – зазначив Сас, пише "Коммерсант-Украина".

"Для того,щоб обнулити виборчий список, необхідна персональна згода кожного з 150 народних депутатів і наступних за списком. Сумнівно, що мажоритарники на це підуть", – зазначив бютівець.

У свою чергу голова Комітету виборців України Олександр Черненко заявив, що відмова опозиції від депутатських мандатів призведе до політичної кризи в країні.

"Один з варіантів розвитку подій – нинішнє, VI скликання Верховної Ради просто не буде призначати нові вибори і продовжить працювати", – припускає Черненко.

Нагадаємо, у неділю, 4 листопада, лідери опозиційних політичних сил на знак протесту проти фальсифікації результатів виборів пригрозили відмовитися від депутатських мандатів, обнулити виборчі списки партій і відкликати кандидатів, які перемогли у мажоритарних округах.

Опозиція підкріпила свої вимоги зверненням до світової спільноти із закликом не визнавати парламентські вибори в Україні.

Згідно зі ст. 82 Конституції, Рада повноважна за умови обрання не менше 2/3 від її конституційного складу (300 депутатів).

Ідея обнулити списки кандидатів не нова – в 2007 році народні депутати парламентських фракцій БЮТ і "Наша Україна" склали повноваження, а з'їзди цих політичних сил ухвалили рішення про обнулення списків, щоб Центрвиборчком не міг заповнити вивільнені місця в Раді. Таким чином, опозиція створила для третього президента Віктора Ющенка умови для дострокового припинення повноважень Верховної ради V скликання.

Позначки:
90