5 липня бютівці Іван Кириленко, Сергій Сас та Олександр Стешенко відвідали Центральний госпіталь МВС, до якого на лікування потрапив згаданий підполковник.
«Депутати поспілкувалися з заввідділом хірургії і він поінформував, що у пана Лукіша немає жодного перелому. Єдине ушкодження, яке у нього є – це розтягнення зв'язок в області голеностопу. Така травма, на думку лікаря, швидше за все могла бути отримана під час зайняття спортом, або невдалого приземлення на ногу, але аж ніяк не внаслідок наїзду транспортного засобу», – сказано у повідомленні партії.
У партії заявляють, що є багато свідків, які можуть підтвердити, що міліція перешкоджала заїзду мікроавтобусу з обладнанням на місце проведення акції.
«Саме через те, що міліція порушувала права громадян, Андрій Кожем’якін був вимушений особисто сісти за кермо цього мікроавтобусу, щоб доправити необхідне обладнання для забезпечення звуком проведення акції. Але ніякого наїзду він не здійснював», – сказано у повідомленні.
«Роблячи брехливі заяви про переломи і «страшні травми» правоохоронців, які вони буцімто отримали від народних депутатів-опозиціонерів, влада має на меті відволікти увагу громадськості та перекласти відповідальність з силовиків на людей, що захищають правду», – заявили у «Батьківщині».
Разом з тим, зазначають у партії, «міліція замовчує факт, що цей правоохоронець за кілька хвилин до вигаданого інциденту з автобусом особисто вдарив в обличчя літню жінку Валентину Коробку, яка брала участь в акції протесту».
«Внаслідок удару вона впала, отримала травму і зараз перебуває у лікарні №17 міста Києва у нейрохірургічному відділенні з черепно-мозковою травмою», – сказано у повідомленні.
Нагадаємо, за даними МВС, Кожем’якін проігнорував законну вимогупрацівника ДАІ і скоїв на нього наїзд. Даішника «госпіталізовано з попереднім діагнозом – перелом ноги».
МВС направило в прокуратуру матеріали щодо травмування «беркутівців» біля Українського дому.