БЮТ збереться на спеціальне засідання для роботи над помилками

7 Червня 2012, 09:09

Про це повідомив бютівець Віктор Таран, пише газета "Комерсант-Україна".

Так, за його словами, свої плани й помилки фракція планує обговорити на спеціальному засіданні в присутності першого заступника глави партії "Батьківщина" Олександра Турчинова.

Вчора ж парламентська фракція "БЮТ-Батьківщина" обговорила причини провалу плану опозиції зі зриву голосування за законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики", внесеного "регіоналами"Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, на закритому засіданні.

Під час засідання між лідером фракції Андрієм Кожем'якіним і бютівцем Юрієм Одарченком вибухнув скандал.

Одарченко назвав Кожем'якіна винним у провалі плану опозиції по зриву голосування щодомовного законопроекту №9073.

Разом з тим у БЮТ стверджують, що не мають претензій до лідера фракції.

"Юрій Одарченко у вівторок провів тривалий час на вулиці, спілкуючись із радикально налаштованими громадянами, та й ми всі теж. Як я розумію, емоції вулиці він переніс на засідання",- пояснив перший заступник глави фракції Сергій Соболєв.

Він також зазначив, що ініціатива Одарченка говорить "про баланс сил усередині фракції".

"Претензії до голови фракції бувають завжди, коли виникає складна ситуація. До честі Андрія, він порушив питання про довіру до себе на голосування!" – підкреслив депутат.

У свою чергу Таран, заявив, що сумнівається, що у фракції "є якась група, настроєна проти нинішнього керівництва".

"Не слід займатися кадровими перестановками перед виборами, крім того, незрозуміло, як на його (Андрія Кожем'якіна) місці вийшло б у когось іншого!" – додав він.

Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні мовний законопроект "регіоналів".

В опозиції звинуватили спікера Володимира Литвина у порушенні домовленості про черговість розгляду цього питання. Зокрема, депутати від опозиції визнали, що мали план зриву голосування за "мовний" законопроект. Однак, стверджували, що просто не зрозуміли, коли почалося голосування саме за цей законопроект.