БЮТ оскаржує призначення Кірєєва на посаду судді

6 Жовтня 2011, 10:05

Зокрема, політик просить визнати незаконним призначення Родіона Кірєєва до Печерського суду.

Аргументуючи свої позовні вимоги, Одарченко зазначає, що переведення цього судді з Березанського районного суду Київської області відбувалося з грубим порушенням вимог Конституції України та чинного законодавства.

Зокрема, депутат просить звернути увагу на те, що про конкурс на заміщення вакантної посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України не інформувала ні на своєму офіційному веб-порталі, ні в газетах «Голос України» та «Урядовому Кур’єрі».

Крім того, вказується на відсутність результатів кваліфікаційного іспиту, які б дозволили Кірєєву взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади судді.

«Фактично, Кірєєв оминув обов’язкову зараз процедуру перевірки професійної придатності», – зазначає депутат.

«Порушення процедури переведення судді призвело до того, що в конкурсі взяв участь лише один кандидат, який і переміг. І це при тому, що бажаючих зайняти посади суддів у цьому суді ніколи не бракувало. Незважаючи на це, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, не провівши належного кваліфікаційного іспиту, надіслала президенту України рекомендацію на переведення судді, а президент підписав відповідний указ», – зазначає Одарченко.

На переконання позивача, суддя Кірєєв не має права відправляти правосуддя у Печерському районному суді міста Києва, а також  не має права розглядати справу за обвинувачення Юлії Тимошенко. 

«Наскільки стало відомо, відповідач буде просити залишити позовну заяву без розгляду, мотивуючи це тим, що Кірєєв був призначений понад 6 місяців тому. Відповідно до судової реформи, ухваленої за ініціативи Партії регіонів, строк позовної давності при оскарженні актів президента становить 6 місяців. Позивач буде наполягати на тому, що лише зараз отримано відповіді на депутатські запити, які дозволили встановити факт незаконного призначення Кірєєва до Печерського суду», – зазначив Одарченко.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, розглянувши звернення народного депутата України Сергія Власенка, дійшла висновку, що підстав для відкриття дисциплінарної справи щодо судді Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва не вбачається.