Бюро ПАРЄ відмовилося від усіх правок щодо “прощення” РФ, крім однієї

23 Листопада 2018, 11:30

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи на засіданні в Гельсінкі ухвалило рішення про відмову від майже усіх змін у регламент на вимогу Росії. Про це повідомив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв у Facebook.

 

Зокрема, Бюро залишило лише один пункт змін – у випадку позбавлення делегації права голосу, це не стосується виборів генсека Ради Європи, суддів ЄСПЛ і комісара з прав людини.

 

"Вибори генсека наступного року, тому, вочевидь, є спроба збоку зацікавлених осіб в Раді Європи, та й не тільки там, переконати росіян приїхати у січні в Страсбург. І хоча більшість моїх співрозмовників в ПАРЄ вважає цей варіант фантастикою, бо ці зміни не можуть бути прийняті до подання делегацій в ПАРЄ на 2019 рік, я би не відкидав цю можливість", – зауважив Ар’єв.

 

 

За його словами, подати свою делегацію, як і всі інші країни, РФ може лише раз на рік – на початку року. Водночас є лише один виняток, якщо в країні проходять вибори, то це робиться пізніше. Наступного року в РФ вибори не заплановані.

 

Як повідомлялося, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що участь Росії в статутних органах буде припинена, якщо Москва не відновить платежі в бюджет організації в 2019 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи скасувала голосування за резолюцію про правила накладання санкцій.

 

8 жовтня стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо Росії. Віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв наголосив, що позиція генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо лобіювання зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення можливостей організації. 

 

2 жовтня Верховна Рада ухвалила заяву, в якій висловила свою позицію щодо спроб керівництва  Парламентській Асамблеї Ради Європи повернути повноваження російської делегації шляхом внесення змін до регламенту Асамблеї на вимогу Росії.