Біометричний паспорт коштуватиме 518 гривень замість 300

10 Грудня 2014, 18:08

Біометричний паспорт в Україні буде запроваджений з 1 січня 2015 року і коштуватиме 518 гривень. Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова Державної міграційної служби Сергій Радутний.

"Це буде така сама книжечка, так само 32 сторінки. Буде коштувати 518 гривень. З чіпом", – сказав він.

Звичайний термін виготовлення такого паспорту становитиме 20 днів. У разі потреби, паспорт можна буде виготовити у терміновому порядку – за десять днів. У такому випадку він коштуватиме 775 гривень.

З січня працюватимуть лише 30 пунктів оформлення нових паспортів, але за місяць їх видаватимуть в усіх відділеннях служби в Україні. Щоб отримати документ, треба буде пред'явити внутрішній паспорт громадянина України, сфотографуватися, залишити відбитки вказівних пальців та поставити підпис на електронному планшеті. Ці дані заноситимуть на вмонтований електронний чіп.

Крім того, від внесення відбитків пальців і електронного чіпа можна буде відмовитись та оформити звичайний паспорт. Він коштуватиме дешевше – 461 гривню.

Усі закордонні паспорти, видані до нового року залишаться чинними, і змінювати їх на біометричні не обов’язково.

Як відомо, раніше керівник прес-служби Державної міграційної служби Сергій Гунько заявляв, що біометричний паспорт коштуватиме 15 євро, тобто близько 300 грн.