Біометричні паспорти планують видавати з 1 січня

Акценти
30 Листопада 2012, 07:47

"Для громадянина України закордонний паспорт, як і передбачалося раніше, буде коштувати 350 грн, внутрішній – 65 грн", – сказав газеті "Коммерсант-Украина" Грицак.

"Президент відкрив реальний шлях до Європи. Із цього моменту можна сказати, що ми виконали всі міжнародні договори з цього питання. Ми віримо, що в підсумку колись про нас згадають як про людей, які зробили таку добру справу і просунули Україну в ЄС ", – упевнений регіонал.

Натомість член парламентського комітету у закордонних справах Андрій Парубій (НУНС) вважає, що підписання цього закону не поліпшить відношення країн ЄС до ситуації в Україні.

"У нашій дійсності його реалізація перетвориться на чергову корупційну схему. Влада намагається за допомогою формальних дій йти в ЄС, але поки у нас є політичні в'язні, інтеграція в Європу неможлива", – заявив Парубій.

Нагадаємо, вчора президент Віктор Янукович підписав закон "Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", більш відомий як закон про біометричні паспорти.

Цей закон, який передбачає переклад на біометричну основу 15 типів документів, включаючи паспорт громадянина України та закордонний паспорт, був прийнятий Верховною Радою ще 2 жовтня.

Рішення парламенту викликало протести правозахисників, релігійних організацій, Міністерства юстиції та уповноваженого Верховної ради з прав людини, після чого Віктор Янукович ветував закон.

Вже на наступний день Рада повторно прийняла документ з поправками президента. Зауваження глави держави переважно зводилися до його технічної частини і практично не торкнулися змісту.

Так, Янукович погодився з паспортизацією всіх українців з дитячого віку і створенням єдиної бази даних про громадян.

Читайте також: Під прикриттям виконання вимог ЄС намагаються пролобіювати корупційні інтереси провладного бізнесу

90