Як зазначає видання, причому ці гроші українці в 2012 році викладуть зі своєї кишені. Таким чином, на купівлю нових документів повнолітні мешканці України найближчим часом витратять більше 60 млрд грн. Це приблизно в 40 разів більше, ніж виділено в бюджеті МОЗ України для забезпечення громадян ліками в 2011 році.
За оцінками фахівців Кабінету міністрів, які отримало видання, загальні витрати на виготовлення документів, які надаються за рахунок державного бюджету, а також витрати на технічне переоснащення державних органів усіх рівнів обладнанням для роботи з усіма видами нових документів можуть скласти в 2012-2014 роках більше 24 млрд грн. А більшу частину коштів на реалізацію такої популярної в суспільстві реформи освоїть одна комерційна структура – консорціум ЄДАПС.
ЄДАПС збирає всю інформацію, що стосується особливих прикмет людини — кольору очей, відбитків пальців, вроджених або придбаних фізіологічних особливостей. Інформацію про соціальний статус, маршрути пересування, доходи та витрати кожного жителя України. У тому числі — повну базу даних по всім державним службовцям України — президенту, уряду, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки тощо і фактично можливість повного контролю за їх діяльністю.
Як зазначає видання, з прийняттям закону Україна по суті добровільно створює і передає невідомим особам за кордон всі цілком таємні бази даних про кадровий склад та фінансово-господарську діяльність держави і суспільства.
До речі, як пише видання, що власником ЄДАПС і зацікавленою особою в заміні документів є Юрій Сидоренко — скандально відомий бізнесмен, який втік з України в 1993 році після серії гучних кримінальних скандалів, пов'язаних з банкрутством «Даміана-банку». Відтоді Сидоренко не насмілюється повернутися на територію Україну, щоб не контактувати з українськими правоохоронними органами.
Читайте також: Б'ють по паспорту: запровадження біометричних документів порушує права громадян
Нагадаємо, 23 вересня парламент передбачив впровадження документів, що засвідчують особу і громадянство України й містять біометричні дані.
У той же день Мін'юст назвав цей закон неконституційним.
Народний депутат Геннадій Москаль просить президента Віктора Януковича ветувати закон про впровадження біометричних документів, які засвідчують особу і громадянство.
Впровадження біометричних паспортів є зобов'язанням України, прийнятим в рамках плану дій із введення безвізового режиму з Європейським Союзом.