Автор відзначає, що згідно з ухваленим Радою законом про запровадження документів з біометричними даними, уся інформація про громадян стікатиметься до головного розпорядника ДІС (Державної інформаційної системи), але доступ до неї так чи інакше матимуть міністерства та інші органи виконавчої влади.
При цьому нові відомості про людину долучатимуться до її справи-файла в ДІС в хронологічному порядку зі збереженням попередніх даних.
«Тобто окрім загальної інформації (зокрема, і біометричної) у справі може міститися що завгодно. Скажімо, відомості про товари, придбані за допомогою соціальної картки, про час та маршрут подорожі в громадському транспорті, про оплату комунальних послуг, про кредити-депозити в банках, про власність, про стан здоров’я. Одне слово, просто мрія Лаврентія Павловича Берії: була б людина, а стаття знайдеться», – пише автор.
«На відміну від країн ЄС українською паспортною системою завідують люди в погонах, тож чи не найбільша загроза нового біометричного паспорта полягає в тому, що він сприятиме поліцейській державі», – попереджає народний депутат Юрій Ключковський.
На його думку, держава може зловживати особовими даними громадян: «Навіть для того, грубо кажучи, щоб фабрикувати необхідні докази».
Більше про це читайте у матеріалі «Б’ють по паспорту»у № 40 Тижня.