Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки у четвер, 20 вересня, представила першу за останні 15 років детально продуману стратегію боротьби з кіберзлочинністю. Про це повідомляє Deutsche Welle.
За словами радника президента США з нацбезпеки Джона Болтона, стратегія передбачає посилення покарань за хакерські атаки.
Так, нова стратегія більше не вимагає отримання санкції від високопоставлених осіб на проведення будь-якої великої військової кібероперації.
"Наші руки більше не зв'язані, як це було при адміністрації Обами. Будь-яка країна, що займається діяльністю у кіберпросторі, спрямованою проти Сполучених Штатів, повинна знати, що ми будемо відповідати і наступально, і оборонно, при цьому не кожна наша відповідь буде у кіберпросторі", – зауважив він.
Водночас Болтон назвав головними джерелами загроз Китай, Іран, КНДР і Росію, додавши, що "американці і наші союзники щодня піддаються атакам в кіберпросторі". Операції спрямовані проти широкого спектра цілей – від інфраструктури США до держустанов, підприємств та виборів.
У свою чергу, у Міноборони США відзначили, що нова стратегія також передбачає посилення заходів безпеки у кіберсфері.
Крім того, міністр фінансів США Стівен Мнучін нагадав, що його відомство "використовує наявні в розпорядженні інструменти в сфері боротьби з хакерськими атаками для введення санкцій проти Росії, КНДР, Ірану та інших країн за найрізноманітніші дії".
Наголошується, що міністр внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен підкреслила, що її відомство домагатиметься "удосконалення законодавства в сфері електронного спостереження і боротьби з комп'ютерною злочинністю у зв'язку з мінливими умовами".
Нагадаємо, 6 вересня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) запровадило санкції проти північнокорейської компанії і громадянина КНДР за проведення кібернетичних атак.